Новини 2020-11-12 10:41

РФ може розгорнути в окупованому Криму ядерну зброю - Україна в ООН

За словами Юрія Вітренка, у Росії є проблема щодо невиконання нею міжнародних зобов’язань щодо ядерної безпеки.

Заступник Постійного представника України в ООН Юрій Вітренко на засіданні Генасамблеї ООН 11 листопада висловив побоювання щодо можливості розгортання Росією ядерного потенціалу в окупованому Криму. Про це йдеться на сторінці Постійного представництва України при ООН у Фейсбуці.

 

 

"Поточне перетворення Криму у величезну військову базу може свідчити про можливість розгортання ядерного потенціалу на окупованому півострові, тим самим підриваючи без'ядерний статус України. Це має негайно змінитися", - заявив Вітренко.

 

За словами Вітренка, у Росії є проблема щодо невиконання нею міжнародних зобов’язань щодо ядерної безпеки.

 

"Міжнародне співтовариство не повинно закривати очі на цю небезпеку", - закликав Вітренко.

 

Посадовець також нагадав російській делегації, що необдумані спроби Росії взяти під контроль ядерні об'єкти та матеріали, розташовані на Кримському півострові, суперечать міжнародному праву та Статуту МАГАТЕ.

 

"В результаті, окупаційна держава перешкоджає інспекторам МАГАТЕ отримати доступ до місць зберігання ядерних та радіоактивних матеріалів - як у Криму, так і на Сході України", - зауважив заступник Постпреда.

 

Нагадаємо, генерал армії США у відставці, екс-посол США в Україні Бен Ходжес вважає, що про реальну деокупацію Криму поки говорити рано.

схожі новини