Новини 2020-10-30 13:38

Голова КСУ заявив, що в законопроєкті Зеленського є ознаки конституційного перевороту

29 жовтня президент Володимир Зеленський вніс до парламенту законопроєкт, згідно з яким припиняються повноваження складу КСУ.

Голова Конституційного суду Олександр Тупицький заявив, що у президентському законопроєкті щодо суспільної довіри до конституційного судочинства є ознаки конституційного перевороту в Україні. Про це Тупицький заявив на брифінгу в п’ятницю, 30 жовтня, передає «Укрінформ».

 

Голову КСУ викликали на допит у ДБР

 

 «Сьогодні з’являється проєкт закону, за ніч його «склепали» - № 4288, який має ознаки конституційного перевороту в Україні, я про це відповідально заявляю», - сказав Тупицький.

 

Зауважимо: 29 жовтня президент Володимир Зеленський вніс до парламенту законопроєкт №4288 «Про відновлення суспільної довіри до конституційного судочинства», згідно з яким припиняються повноваження складу КСУ.

 

Нагадаємо, 27 жовтня Конституційний суд України  - за поданням 47 народних депутатів - визнав неконституційною кримінальну відповідальність за неправдиві дані в деклараціях та скасував низку повноважень Національного агентства з питань запобігання корупції. Внаслідок цього рішення НАЗК закрило реєстр е-декларацій. Також, тепер неможливо призначити обраних осіб на посади в органах місцевого самоврядування після місцевих виборів – оскільки НАЗК не може провести необхідної спеціальної перевірки.

 

Згодом Кабмін ухвалив розпорядження, яким зобов'язав НАЗК відновити доступ громадянам до реєстру декларацій чиновників та забезпечити механізм їхньої спецперевірки.

схожі новини