Новини 2020-10-27 14:16

У Литві заявили, що питання Криму заважатиме вступу України до НАТО

Запрошення до членства в НАТО не прийде швидко.

Глава МЗС Литви Лінас Лінкявічус вважає, що перепоною вступу України до НАТО є не тільки триваючий конфлікт на Донбасі, але й російська окупація Криму. Про це Лінкявічус сказав у інтерв’ю "Європейській правді".

 

Лінкявічус заявив, що Україна повинна розібратися з кримським питанням до вступа в НАТО. Але водночас він зазначив, що запрошення до членства не прийде дуже швидко навіть після цього. Він нагадав, що у Литви це забрало 10 років.

 

"Звісно, нинішня ситуація, війна з Росією, грає не на вашу користь. Правила НАТО такі, що Альянс не запрошуватиме до членства державу, на кордонах якої триває війна – незалежно від того, хто є агресором, а хто жертвою. Звісно, те, що держава має проблеми зі здійсненням суверенітету та з територіальною цілісністю (йдеться про окупований Крим. – ЄП), – це також важливий аргумент. Але в цьому разі має вагу те, що Україна не несе за це відповідальності, і це – важливий контраргумент. Але у кожному разі свого часу всі ці питання мають бути вирішені", - сказав Лінкявічюс.

 

Водночас литовський міністр порадив Україні не фокусуватися на цих перепонах.

 

"Краще продовжувати реформи. І зміни повинні бути не лише у військовій сфері, але також у економіці, у питанні демократичних свобод. НАТО – це ж не просто про армію. Критерії НАТО багато в чому збігаються з тими, які потрібні для зближення з ЄС", - зазначив Лінкявічус.

схожі новини