Новини 2020-10-23 14:32

Володимир Василенко: Росія керується правом сили, а не силою права

Україна має вимагати виведення – а не відведення – російських військ.

Росія керується правом сили, а не силою права, нав’язавши парадигму, що міжнародний правопорядок зруйновано. Про це заявив член стратегічної ради «Руху опору капітуляції» Володимир Василенко під час Київського безпекового форуму в п’ятницю, 23 жовтня, передає кореспондент Тижня.

 

«Ні, не зруйновано. Він порушений Росією і міжнародне співтовариство має вжити заходів, щоб було припинено порушення правопорядку. Відтак Україна має вимагати від Росії діяти відповідно до міжнародного права. І це треба пояснити громадянам і союзникам», - сказав Василенко.

 

За його словами, треба, щоб міжнародна спільнота тиснула на Росію, аби вона поводила себе цивілізовано відповідно до норм міжнародного права. 

 

Зазначається, що Україна має вимагати виведення – а не відведення – російських військ. Жодного замороженого конфлікту бути не може, оскільки поки триває окупація українських територій, доти триває агресія. Якщо Росія відмовляється укласти угоду про відведення військ, то це привід для звернення України до партнерів з метою посилити санкції проти РФ.

 

 «Про який компроміс можна говорити? Про компроміс можна говорити лише тоді, коли Росія виведе свої війська з території України, і межі компромісу обмежені. Вони не мають стосуватися наших внутрішніх справ – лише обсягу відшкодування від Росії», - сказав він.

 

 

 

схожі новини