Новини 2020-10-15 15:25

КВУ констатував проблеми з дотриманням гендерної квоти на місцевих виборах

Зокрема такі порушення відбувалися в Полтавській області.

В Україні декілька партій порушили дотримання гендерних квотів. Про це 15 жовтня заявила заступниця генерального директора КВУ Наталія Линник, як передає Укрінформ. 

 

"Комітет виборців відзначає проблеми з гендерною квотою, з її дотриманням. Різночитання є у представників територіальних виборчих комісій, а також у суді. Такі проблеми виникли, зокрема, в Полтаві у партії "Європейська солідарність". Саме в Полтавській області у місті Кременчуці було декілька судових позовів партії "Європейська солідарність" і декілька судових рішень - рішення судів першої інстанції, рішення апеляційних судів", - зазначила Линник.

 

Вона розповіла, що з проблемами дотримання гендерної квоти також зіштовхнулися партії "Блок Кернеса - Успішний Харків", "Наш край", "За майбутнє", "Батьківщина".

 

Заступниця заступниця генерального директора КВУ пояснила, що суть гендерної квоти полягає в тому, щоб два представника іншої статі були в першій і кожній наступній п'ятірці виборчого списку.

 

Нагадаємо, що Комітет виборців України занепокоєний ініціативою президента Володимира Зеленського щодо проведення всенародного опитування 25 жовтня у день голосування на місцевих виборах. У КВУ підкреслюють, що це суперечить закону.

схожі новини