Новини 2020-10-13 12:33

КВУ заявив, що всеукраїнське опитування у день виборів суперечить закону

Процедура проведення всенародного опитування в день голосування не передбачена Виборчим кодексом.

Комітет виборців України занепокоєний ініціативою президента Володимира Зеленського щодо проведення всенародного опитування 25 жовтня у день голосування на місцевих виборах. У КВУ підкреслюють, що це суперечить закону. Про це у вівторок, 13 жовтня, повідомляє прес-служба комітету.

 

 

"Процедура проведення всенародного опитування в день голосування не передбачена Виборчим кодексом", - сказано у повідомленні.

 

У КВУ вказують на незрозумілість того, які саме юридичні механізми можуть використати для проведення таких опитувань: хто проводитиме опитування, як визначатимуться питання, як відбуватиметься процедура голосування, опитування проводитиметься у приміщеннях виборчих дільниць чи за їх межами, які юридичні наслідки матимуть результати опитування.

 

"У разі залучення до проведення опитування членів дільничних виборчих комісій – це суперечитиме чинному законодавству. Виборчий кодекс чітко передбачає набір процедур, які використовуються під час проведення голосування на місцевих виборах та визначає повноваження членів виборчих комісій", - зазначається у повідомленні.

 

Комітет також звертає увагу, що до дня голосування залишається 12 днів, а будь-яке додаткове навантаження на членів комісій потенційно може заблокувати виборчий процес.

 

"Виборці повинні мати достатньо часу для того, щоб зробити усвідомлений вибір щодо того чи іншого питання, а прихильники та опоненти різних варіантів відповідей повинні мати можливості для проведення агітаційної роботи серед громадян", - вказано у повідомленні.

 

КВУ наголошує, що у теперішніх умовах дотримання цих базових правил є неможливим і може розглядатися як маніпулятивна технологія та спроба впливу на результати голосування.

 

Як повідомлялося, президент Володимир Зеленський закликав українців прийти на виборчі дільниці 25 жовтня та відповісти на п'ять важливих для кожного питань. Водночас конкретно, якими будуть ці п'ять питань, президент пообіцяв розповісти пізніше.

схожі новини