Новини 2020-09-18 10:28

У ЄС закликали Раду погодити закон про НАБУ з Конституцією

У ЄС наголошують, що незалежність антикорупційних структур - умова безвізу та макрофінансової допомоги.

ЄС закликав Верховну Раду погодити закон про Національне антикорупційне бюро України з Конституцією. Про це у четвер, 17 вересня, заявив речник ЄС із зовнішньої політики Петер Стано у Deutsche Welle.

 

 «Ми взяли до уваги рішення Конституційного суду щодо НАБУ. Наслідки цих рішень треба буде оцінити. ЄС закликає український парламент змінити відповідне законодавство та привести його у відповідність до Конституції якомога швидше», - зазначив Стано.

 

Наголошується, що незалежність антикорупційних структур  - умова безвізу та макрофінансової допомоги: «Незалежність та ефективність антикорупційної інфраструктури є ключовими умовами візової лібералізації ЄС та макрофінансової допомоги», - зазначив Стано.

 

Нагадаємо, 28 серпня Конституційний суд визнав неконституційним указ президента про призначення Артема Ситника директором НАБУ. У НАБУ заявили, що рішення КС є політично мотивованим. В Офісі президента очікують, що виконувач обов'язків голови НАБУ буде ефективним до обрання на «чесному і прозорому конкурсі нового керівника».

 

Крім того, 16 вересня КСУ визнав неконституційними окремі положення закону про НАБУ, зокрема ті, що стосуються повноважень президента.

схожі новини