Новини 2020-09-10 16:55

СБУ затримала в Києві одного з керівників «Ісламської держави»

Свого часу затриманий був заступником чеченського радикального ісламіста Ахмеда Чатаєва.

У столиці Служба безпеки затримала одного з керівників терористичної організації «Ісламська держава», який перебуває в розшуку за лінією Інтерполу. Про це йдеться на сайті СБУ у четвер, 10 вересня.

 

 «Злочинець є вихідцем із однієї з пострадянських країн та входить до керівної ланки терористів «ІД». Свого часу затриманий був заступником відомого чеченського радикального ісламіста Ахмеда Чатаєва, якого підозрюють в організації теракту в Міжнародному аеропорту Ататюрк у 2016 році», - йдеться в тексті.

 

Зазначається, що іноземець брав участь у бойових діях на території Сирії та Іраку, займався підбором і підготовкою бойовиків, організацією терактів.

 

У 2018 році терорист за підробленими документами незаконно прибув в Україну. На Київщині він створив злочинне угруповання, до якого входили вихідці із країн Центральної Азії. Протягом цього часу він продовжував координувати осередки «ІД» за кордоном. СБУ також перевіряє його можливу причетність до підготовки терористичних актів на території України.

 

Наразі чоловік перебуває під арештом (40 діб). Розпочато процедуру екстрадиційної перевірки.

 

11 березня також повідомлялося, що СБУ також затримала у Києві учасника «ІДІЛ».

схожі новини