Новини 2020-09-10 14:10

ОБСЄ зафіксувала низку порушень мирних домовленостей на Донбасі з боку окупантів

Про це йдеться в звіті ОБСЄ.

ОБСЄ зафіксувала ряд порушень незаконними збройними формуваннями Російської Федерації домовленостей, які вступили в дію 27 липня 2020 року. Зокрема, це стосується розширення та поглиблення позицій, а також систематичного нарощення озброєння й військової техніки в прямій близькості до лінії зіткнення. Про це 10 вересня повідомляє штаб операції Об'єднаних сил у Facebook.

 

"За даними звіту СММ ОБСЄ, опублікованого 9 вересня 2020 року, під час спостережного польоту безпілотний літальний апарат СММ ОБСЄ на непідконтрольній урядові України території виявив з боку незаконних збройних формувань Російської Федерації порушення домовленостей, які вступили в дію з 27 липня 2020 року", - пишуть у повідомленні.


Так, 7 вересня зафіксовано продовження наявної траншеї поблизу населеного пункту Березівське Луганської області. А 8 вересня команда СММ ОБСЄ зафіксувала 5 осіб  збройних формувань із лопатами біля однієї з їхніх позицій на північно-східній стороні дороги місцевого значення поблизу Раївки Луганської області.


Також під час спостережного польоту БПЛА СММ ОБСЄ з порушенням лінії відведення на полігонах було зафіксовано 16  самохідних гаубиць (2С1 «Гвоздика», 122 мм) та 6 буксируваних гаубиць  (Д-30А«Жаба», 122 мм) поблизу Бугаївки Луганської області, а також три реактивних системи залпового вогню (БМ-21 «Град», 122 мм) неподалік Покровки Донецької області.


Крім того, на полігоні поблизу населеного пункту Бугаївка на Луганщині було виявлено дванадцять танків (імовірно Т-64 – 5 одиниць; невстановленого типу – 7 одиниць) та три ймовірно зенітних ракетних комплексів (9К35 «Стріла-10»).  На полігоні поблизу Тернового, на Донеччині, патрулем зафіксовано  чотири танки (невстановленого типу), а на полігоні поблизу Покровки – три самохідних гаубиці (2С1 «Гвоздика», 122 мм); три буксирувані гаубиці (Д-30 «Жаба», 122 мм); десять танків (невстановленого типу) поза межами виділених місць зберігання.

 

Нагадаємо, що  9 вересня на Донбасі зберігався режим «тиші», порушень зафіксовано не було. 

схожі новини