Новини 2020-09-09 17:56

Суд зобов‘язав СБУ відкрити провадження щодо Єрмака – Ар’єв

Справа пов’язана з «вагнерівською спецоперацією».

Шевченківський райсуд зобов‘язав Службу безпеки відкрити провадження щодо очільника Офісу президента Андрія Єрмака. Про це повідомив народний депутат Володимир Ар’єв у Facebook у середу, 9 вересня.

 

«Щойно Шевченківський суд зобов‘язав СБУ відкрити провадження по ст. 111 (державна зрада) і 114 (шпигунство) щодо Єрмака! Справа пов‘язана зі зливом операції щодо «вагнерівців», - йдеться в повідомленні.

 

 

Нагадаємо, у ніч на 29 липня під Мінськом  працівники правоохоронних органів Білорусі затримали понад 30 бойовиків іноземної приватної військової компанії. Вони виявилися найманцями російської ПВК Вагнера. Стверджується, що правоохоронці отримали інформацію про прибуття на територію Білорусі понад 200 бойовиків для дестабілізації ситуації у період виборчої кампанії. 

 

29 липня заступник секретаря Ради національної безпеки й оборони України Сергій Кривонос заявив, що Київ може вимагати видачі уродженців України, яких затримали в Білорусі разом з іншими бойовиками. 30 липня Білорусь звернулася до української сторони з проханням перевірити причетність затриманих бойовиків до злочинів в Україні.

 

Офіс генпрокурора офіційно попросив Білорусь видати «вагнерівців». Однак, пізніше стало відомо, що «вагнерівців» повернули до РФ.

 

Згодом у ЗМІ та соцмережах з’явилася інформація, що ймовірно, це все була спецоперація СБУ з затримання «вагнерівців», а зірвав її хтось із Офісу президента. СБУ заперечила свою причетність. Служба зовнішньої розвідки повідомила, що спеціальна інформаційна операція т.зв. «група Вагнера в Білорусі» має російське походження. 

 

Читайте також: «Затримані «вагнерівці». Зірвана операція СБУ чи фейк про зраду»