Новини 2020-09-06 10:34

Заява ватажка «ДНР». Україна скликає ТКГ, а командувач ООС пообіцяв адекватну відповідь у разі агресії НЗФ

Терорист Денис Пушилін анонсував обстріл укріплень ЗСУ.

Українська сторона ініціює термінове засідання Тристоронньої контактної групи (ТКГ) через заяву ватажка бойовиків "ДНР" Дениса Пушиліна, який анонсував обстріл позицій Збройних сил України. Про це 5 вересня в ефірі телеканалу "Прямий" заявив міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба.

 

За його словами, Тристороння контактна група збереться, щоб обговорити наказ ватажка бойовиків знищити українські укріплення в районі населеного пункту Шуми, що розташоване поблизу лінії розмежування.

 

"Наш президент був поінформований про це, він надзвичайно стурбований цим. Ми відразу зробили крок у відповідь: ми, Україна, скликаємо позачергове засідання Тристоронньої контактної групи буквально на завтра (6 вересня, - Ред.)", - зазначив міністр.

 

Водночас командувач Операції об’єднаних сил генерал-лейтенант Володимир Кравченко заявив, що звинувачення з боку Пушиліна щодо обладнання українською стороною інженерних споруджень в районі Шум не відповідає дійсності та є провокаційним і несе за собою політичну складову, яка має на меті зрив домовленостей, що були досягнуті 22 липня 2020 року ТКГ про додаткові заходи з дотримання припинення вогню.

 

Він повідомив, що за вказаний період українська сторона порушень домовленостей в населеному пункті Шуми не здійснювала, так як і протилежна сторона.

 

"У разі застосування вогневого впливу збройними формуваннями Російської Федерації по території України, Командування Об’єднаних сил залишає за собою конституційне право на захист територіальної цілісності України з наданням адекватної відповіді всіма наявними силами та засобами", - наголосив Кравченко.

 

Зауважимо, що ввечері 5 вересня деякі ЗМІ повідомили, що ватажок проросійських бойовиків так званої "ДНР" на власному сайті оприлюднив "указ" про обстріл бойовиками 7 вересня позицій ЗСУ буквально за 600 метрів від населеного пункту Шуми, що є передмістям Горлівки.

 

Нагадаємо, 22 липня тристороння контактна група домовилася про "повне та всеосяжне припинення вогню" на Донбасі з 27 липня.