Новини 2020-09-04 13:06

"Вагнерівська спецоперація". Ар'єв оприлюднив нові деталі спецоперації СБУ

Зокрема, це лист начальника п'ятого управління СБУ.

Народний депутат від "ЄС" Володимир Ар'єв оприлюднив нові докази того, що Служби безпеки України проводила спецоперацію щодо бойовиків так званої ПВК "Вагнера", яких затримали в Білорусі. Це лист начальника 5-го управління СБУ, в якому розкривається легенда справи також протокол огляду носіїв інформації від 25 липня. Про це він розповів на брифінгу у Верховій Раді, як передає Еспресо.TV .

 

"Перший документ - лист начальника 5-го управління начальника служби безпеки України, департамент контррозвідки, датований 13 липня цього року. В ньому він інформує керівника головного слідчого управління СБУ, що в рамках кримінальної справи, яка розслідується ще з 2014 року - справа щодо злочинів росіян на території України, встановлено формування нового НЗФ, яку здійснює особа, яка представляється Сергій Петрович", - зазначив Ар'єв.

 

Ар'єв додав, що він є оперативником українських спецслужб.

 

"Оскільки документ не носить грифу "таємно", відповідно деталі спецоперації, в цих документах не розкриваються, розкривається лише легенда. Цей Сергій Петрович встановив анкетні дані та опитав 40 осіб бойовиків ПВК "Вагнер". Зараз є документальні підтвердження того, що це робили українські спецслужби", - розповів нардеп.

 

Також Ар'єв показав протокол огляду носіїв інформації від 25 липня і в рамках справи про напад Росії, підписаний слідчим СБУ.

 

"Цей протокол містить опис огляду аудіофайлів усіх вагнерівців, які перебували на території Білорусі в той момент, підпис також стоїть на розшифровках. Це не компільовані розмови, а розшифровки оперативних дій СБУ", - зазначив депутат.

 

Також Ар'єв розповів, що у нього є підписані розшифровки та аудіозаписи.

 

"Це підтверджує наявність спецоперації. У мене також є квитки. 25 липня вагнерівці мали вилітати з Мінська до Стамбулу, а потім за легендою частина до Сирії, а інша до Венесуели. Рейс не відбувся, оце нам і треба розслідувати. За нашою інформацією, в цей час відбувалась презентація в ОП деталей спецоперації і саме після цього надійшла команда спецоперацію перенести", - підсумував нардеп.

 

Читайте також: Затримані "вагнерівці". Зірвана операція СБУ чи фейк про зраду

 

Нагадаємо, у ніч на 29 липня під Мінськом  працівники правоохоронних органів Білорусі затримали понад 30 бойовиків іноземної приватної військової компанії. Вони виявилися найманцями російської ПВК Вагнера. Стверджується, що правоохоронці отримали інформацію про прибуття на територію Білорусі понад 200 бойовиків для дестабілізації ситуації у період виборчої кампанії. 

 

29 липня заступник секретаря Ради національної безпеки й оборони України Сергій Кривонос заявив, що Київ може вимагати видачі уродженців України, яких затримали в Білорусі разом з іншими бойовиками. 30 липня Білорусь звернулася до української сторони з проханням перевірити причетність затриманих бойовиків до злочинів в Україні. 


Офіс генпрокурора офіційно попросив Білорусь видати «вагнерівців». Однак, пізніше стало відомо, що «вагнерівців» повернули до РФ.

схожі новини