Новини 2020-08-31 16:00

Білоруський журналіст: Державні ЗМІ країни давно не мають авторитету

Нинішні учасники протестів споживають інформацію з інтернету.

Державні ЗМІ Білорусі взагалі давно не мають авторитету – їх дивилися та читали хіба ті, хто не має жодної альтернативи: зовсім літні люди десь у провінції. Про це в інтерв’ю Тижню розповів білоруський письменник і журналіст Валерій Калиновський.

 

«Нинішні учасники протестів споживають інформацію з інтернету. І то вже дуже давно, скажімо, один з провідних джерел — телеграм-канал  NEXTA має понад 2 мільйони підписників, а телеграм-канал пресслужби Лукашенки — 74 тисячі. Масштаби — не до порівняння. У державних медіа -  все стерильно, але на суспільну думку вони, фактично, не впливають. Режим це розумів, і ще до виборів розпочав нищівну політику щодо блогерів. Зараз ув’язнено кілька блогерів, серед яких Ігор Лосік, Александер Кабанов, Сяргєй Ціханоуський. Цей удар був зроблений на випередження», — повідомив він.

 

Потім, за його словами, одразу після виборів інтернет у Білорусі взагалі вимкнули на три доби. Зараз 70 сайтів заблоковані, зокрема й сайт білоруської служби радіо “Свобода”. Режим знає, звідки на нього чекає небезпека та діє прогнозовано.