Новини 2020-08-18 16:30

Аналітик «Демініціатив»: Між офіційною інформацією про захворюваність на коронавірус і побоюваннями громадян є прогалина

Коли між реальністю і побоюваннями зростає розрив, він заповнюється чутками, плітками і цілеспрямованою дезінформацією.

Між офіційною інформацією про захворюваність на коронавірус і побоюваннями громадян є прогалина, вона зростає стрімкіше, ніж офіційна статистика. Про це заявив аналітик “Демініціатив” Петро Бурковський, йдеться в матеріалі журналістки Тижня Ганни Чабарай «Друга хвиля пандемії проти другого етапу медреформи».

 

Про це говорить те, що, якщо відштовхуватися від офіційної кількості населення (41,7 млн осіб) і припустити, що дані соціології точні, то в Україні мало би перехворіти вже понад 5 млн людей. Водночас МОЗ відомо лише про 87 тис. хворих. Діагноз COVID-19 неможливо встановити без проведення ПЛР-тесту. Усі лабораторії, які проводять такі тести, повинні звітувати про виявлені випадки у Центр громадського здоров’я. Навіть якщо припустити певне перехрещення – різні респонденти знають ту саму людину із хворобою, тому вона кілька разів потрапляє у статистику – розрив усе одно дуже великий. 

 

«Давно відомо, що коли між реальністю і побоюваннями зростає розрив, він заповнюється чутками, плітками і цілеспрямованою дезінформацією. На цій прогалині може грати держава-агресор, політики, говорячи багато нісенітниць.  Влада має зважати, що, вочевидь, проводиться мало інформаційної і практичної роботи, щоб переконати громадян, що ситуація під контролем, і щоб тримати цю ситуацію під контролем», – сказав Бурковський.