Новини 2020-08-14 10:55

Олег Шамшур: На початку наступного року постане питання про прямий моніторинг ЮНЕСКО у Криму

Секретаріат ЮНЕСКО кожні півроку проводить інформаційні зустрічі, присвячені ситуації в Криму, раз на рік це питання розглядає Виконавча рада організації.

В ЮНЕСКО вже формується програма постійного моніторингу, який почав працювати на континентальній Україні. Нині через коронавірус дещо збився графік, однак до кінця року — на початку наступного цей процес завершиться і постане питання про прямий моніторинг безпосередньо в Криму. Про це в інтерв’ю Тижню повідомив посол України у Франції Олег Шамшур, який також представляє Україну у ЮНЕСКО.

 

За його словами, кожні півроку секретаріат ЮНЕСКО проводить інформаційні зустрічі, присвячені ситуації в Криму, раз на рік це питання розглядає Виконавча рада ЮНЕСКО.

 

«Чи можна сказати, що я задоволений реакцією на наші запити? Ні, не можна. Але роботу необхідно продовжувати. Треба здійснювати такі акції, як ми робили щодо Ханської мечеті в Бахчисараї за участю представників кримськотатарського народу. Важливо нарощувати масив інформації, що ми доносимо до всіх членів ЮНЕСКО. Це стосується постійного представництва, однак ефективніше має працювати Національна комісія України у справах ЮНЕСКО», — сказав посол.

 

Детальніше читайте в черговому номері журналу «Український тиждень»