Новини 2020-08-13 10:03

"Громадське" закликало владу Білорусі відпустити журналістів Рєуцького та Васильєва

Офіційну акредитацію вони не отримали впродовж місяця.

Редакція hromadske закликала владу Білорусі негайно відпустити затриманих 12 серпня в Мінську українських громадян Костянтина Рєуцького та Євгена Васильєва, які позаштатно готували матеріали для видання. Про це йдеться в заяві редакції.

 

У ЗМІ зазначили, що hromadske упродовж місяця намагалося отримати офіційну акредитацію від влади країни, але, на жаль, її так і не видали. Відтак ми змушені були висвітлювати події без акредитації.

 

"Ми запевняємо, що ані Євген Васильєв, ані Костянтин Рєуцький не готували і ніколи не були причетні до жодних заворушень ані в Білорусі, ані в будь-якій іншій країні. Закликаємо владу Білорусі звільнити та повернути в Україну наших колег і не перешкоджати свободі слова", - зазначили у повідомленні.

 

Також редакція наголосила, що МЗС України, Посольство України в Білорусі, а також президент повинні вжити всіх необхідних заходів, аби запобігти появі нових політичних в’язнів, цього разу в Білорусі.

 

Нагадаємо, що в Білорусі п'яту добу тривають протести. Є поранені та загиблі. Силовиками застосовувалися світлошумові гранати, сльозогінний газ, гумові кулі.

 

 У Мінську затримали політичного оглядача Білоруської служби «Радіо Свобода» Віталія Циганкова та його дружину Ольгу. 

 

10 серпня співробітники правоохоронних органів Білорусії затримали  журналіста інформаційного агентства Associated Press, українця Мстислава Чернова, кореспондентів Daily Storm Антона Старкова та Дмітрія Ласєнко та журналіста Медузи Максіма Солопова. Їм також завдали фізичних травм. 

 

7 серпня у Мінську затримано журналісти телеканалу «Настоящєє врємя».