Новини 2020-08-11 16:36

"Ми вже живемо у Росії чи у Білорусі"? Сенцов відреагував на вирок Кольченку

Він також обурився тому, що на відкритий суд не пустили пресу.

Український режисер і письменник, колишній в’язень Кремля Олег Сенцов відреагував на вирок Шевченківського суду Києва екс-бранцю Росії Олександру Кольченку за участь в акцій біля посольства Білорусі. Про це він написав у Facebook.

 

 

«Сашку Кольченку, справжньому патріоту України, за участь у вчорашній акції протесту під стінами посольства Білорусі сьогодні присудили 40 годин виправних робіт. Я вчора пізно вночі повернувся додому і, мабуть, ще не прокинувся. Ми що, вже живемо у Росії чи у Білорусі?» - написав Сенцов.

 

Також він обурився, що на відкритий суд не пустили пресу, а «міліцейські» протоколи, «не відповідають дійсності, зафіксованій на відео». Він написав, що суддя «точно знала, кому виносить вирок».

 

«І це був тільки перший суд за нібито хуліганку, а ще буде другий за спротив співробітникам міліції (це знов не помилка друку). Це гнила правоохоронна і судова система, яку ніхто не реформував та не планує реформувати, показує своє справжнє обличчя і вже не ховається», - наголосив Сенцов.

 

Як повідомлялося, у понеділок, 10 серпня, під час штовханини на акції під посольством Білорусі в Києві затримали колишнього політв’язня, кримчанина Олександра Кольченка і ще кількох учасників. Згодом він отримав 40 годин громадських робіт за звинуваченням у "дрібному хуліганстві".