Новини 2020-08-05 11:11

МЗС закликало світ не заплющувати очі на реабілітацію Сталіна в Росії

Нині в РФ активно відроджується культ Сталіна, а політика історичної пам’яті спрямована на замовчення, применшення або виправдання злочинів радянської влади.

Міністерство закордонних справ закликало міжнародну спільноту не заплющувати очі на реабілітацію Іосіфа Сталіна в Росії. Про це повідомляється в коментарі МЗС до дня початку Великого терору 30-их років у середу, 5 серпня.

 

«Міжнародна спільнота не має права заплющувати очі на такі кричущі порушення прав людини в Росії, на згортання демократії, реабілітацію Сталіна та цензурування історії. Адже сталінський дух необхідний нинішньому керівництву Кремля для того, щоб забезпечити собі необмежену владу, а також реалізувати свої агресивні плани відродження російської імперії», - йдеться в повідомленні.

 

У МЗС зазначають, що нині в Росії активно відроджується культ Сталіна, а політика історичної пам’яті спрямована на замовчення, применшення або виправдання злочинів радянської влади.

 

«Більше того, репресії в дусі сталінського НКВД тривають і сьогодні. Окупувавши Крим і частину Донбасу, Росія провадить на цих територіях масові репресії. Убивства, зникнення людей, арешти, несправедливі суди та жорстокі тортури стали там повсякденним явищем. Жертвою переслідувань у Криму стала ціла нація – кримські татари, корінний народ півострова. Ця політика стала продовженням злочину депортації кримськотатарського народу 1944 року.

 

Зокрема зазначається, що 22 липня за сфабрикованими звинувачуваннями було засуджено до трьох з половиною років ув’язнення історика та правозахисника Юрія Дмитрієва, який відкрив світові правду про репресії в урочищі Сандармох.

 

«Саме тридцятилітня діяльність Дмитрієва з викриття злочинів радянського режиму під час Великого терору і стала справжньою причиною його переслідувань», - йдеться в тексті.

схожі новини