Новини 2020-07-31 12:21

Глава МЗС заявив про принципову налаштованість України на збереженні "нормандського формату"

Так Кулеба відреагував на лист голови адміністрації президента РФ радникові канцлера Німеччини з пропозицією відмовитися від переговорів щодо Донбасу на рівні радників.

Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба 31 липня заявив, що Київ виступає за збереження "нормандського формату" за участю України, Німеччини, Франції та РФ і продовження функціонування мінського процесу щодо врегулюванню ситуації на Донбасі.

 

"Ми уважно стежимо за тим, що на практиці відбуватиметься після цього листа пана Козака (заступника голови адміністрації президента РФ Дмитро Козак, - Ред.) з боку РФ. Україна налаштована абсолютно принципово на збереження "нормандського формату", на продовження функціонування Мінського процесу, в якому, нагадаю, в Тристоронній контактній групі Україна і Росія, як сторони конфлікту, за посередництва ОБСЄ шукають рішення, які можуть сприяти мирному врегулюванню», - сказав він на брифінгу.

 

Тому, за словами Кулеби, позиція України дуже проста: будемо глибоко шкодувати, якщо якісь російські кроки будуть спрямовані на руйнування якого-небудь елементу "нормандського формату" або Мінського процесу.

 

Зауважимо, що Козак написав радникові канцлера Німеччини Ангели Меркель листа, в якому запропонував відмовитися від переговорів щодо Донбасу на рівні радників.

 

Нагадаємо, 21 липня президент Володимир Зеленський заявив, що Україна найближчим часом очікує дату «нормандського саміту» в Берліні й готова до його проведення. 

схожі новини