Новини 2020-07-28 19:38

На боці найманців РФ на Донбасі воювали громадяни Киргистану, Боснії та Бразилії - прокуратура

Іноземні найманці «служили» у складі різних підрозділів НЗФ РФ.

Офіс Генпрокурора зареєстрував кримінальні провадження за фактами участі громадян Киргистану, Боснії і Герцеговини та Бразилії у складі незаконних збройних формувань Російської Федерації у збройному конфлікті проти України. Про це 28 липня йдеться в повідомленні ОГП.

 

«Прокурорами Департаменту нагляду щодо злочинів, вчинених в умовах збройного конфлікту, Офісу Генерального прокурора розпочаті кримінальні провадження за фактами участі найманців у збройному конфлікті, умисних дій, вчинених з метою зміни меж території або державного кордону України на порушення порядку, встановленого Конституцією України, а також участі у складі не передбачених законом збройних формувань у нападі на підприємства, установи, організації чи на громадян, що призвело до загибелі людей чи інших тяжких наслідків (ч. 4 ст. 447, ч. 3 ст. 110 , ч. 5 ст. 260 КК України)», - йдеться в повідомленні.


Так, прокурори встановили, що, починаючи з 2014 року по теперішній час, щонайменше 3 громадянина Киргизької Республіки, 5 громадян Боснії і Герцеговини та 7 громадян Федеративної Республіки Бразилія брали участь у збройному конфлікті проти України у складі іррегулярних не передбачених законом збройних формувань РФ на тимчасово окупованій території Донецької та Луганської областей.

 

За повідомленням, іноземні найманці «служили» у складі різних підрозділів НЗФ РФ. Зокрема, у так званих 14 батальйоні територіальної оборони «Призрак», 11 окремому мотострілецькому полку «Восток», 5 окремій мотострілецькій бригаді «Оплот», приватній військовій компанії «Вагнер».

 

Відповідно до ст. 47 Додаткового протоколу І 1977 року до Женевських конвенцій про захист жертв війни, вони є найманцями, а їхні дії – порушенням Міжнародної конвенції про боротьбу з вербуванням, використанням, фінансуванням і навчанням найманців, прийнятої Генеральною Асамблеєю ООН 4 грудня 1989 року.

 

Зауважується, що проведення досудового розслідування вказаних кримінальних правопорушень доручено слідчим Головного слідчого управління Служби безпеки України. Максимальна санкція за вказаними статтями передбачає довічне позбавлення волі з конфіскацією майна або без такої.

 

Нагадаємо, на початку липня суд міста Чеське Будейовіце засудив громадянина Чехії Павла Кафку за участь у збройному конфлікті на сході України, де той служив у лавах армії так званої "ДНР".

схожі новини