Новини 2020-07-13 13:02

У ВР розглядатимуть законопроект, який дозволить викладати російською у школах - В'ятрович

Міністерство освіти і науки та гуманітарного комітету парламенту виступили проти його ухвалення.
Голова Верховної Ради Дмитро Разумков  доручив поставити в розклад засідання парламенту на четвер, 16 липня, законопроект, який дозволить не переходити учням російськомовних шкіл на викладання українською та дозволить викладати в будь-яких школах «декілька навчальних предметів» російською мовою. Про це 13 липня повідомив нардеп Володимир В'ятрович.
 
 
"Цей проєкт, який вносить зміни в закони про мову і про освіту – найбільша загроза українській мові і українській освіті з часів Януковича. Якщо його ухвалять: Перехід учнів 5-11 класів російськомовних шкіл на українську мову навчання з 1 вересня 2020 буде скасовано. Більше того, в БУДЬ-ЯКИХ школах (включаючи школи з українською мовою навчання) буде дозволено викладати «декілька навчальних предметів» російською мовою.
Це – шлях до тотальної русифікації освіти. Ми не маємо права цього допустити", - написав В'ятрович.
 
 
Нардеп зазначив, що «Слуги народу» і ОПЗЖ планують "протягнути"  цей законопроект усупереч позиції Міністерства освіти і науки та гуманітарного комітету парламенту, які виступили проти його ухвалення.
 
 
"Особливий цинізм – розгляд цієї московської забаганки 16 липня – в день 30-річчя Декларації про державний суверенітет України.Я закликаю спікера Разумкова негайно припинити цю антиукраїнську провокацію, зняти русифікаторський законопроєкт 2362 з розгляду на нинішній сесії. Закликаю кожного відповідального народного депутата стати на захист української освіти і в разі винесення цього проєкту на пленарне засідання проголосувати проти", - наголосив В'ятрович.
 
 
Нагадаємо, що в Україні 16 липня  набув чинності Закон "Про забезпечення функціонування української мови як державної". Відповідно до закону державна мова має використовуватися в освітній сфері і трудових відносинах, у медичній сфері, обслуговуванні споживачів, у публічних заходах, рекламі та в інших сферах.
 
 
 

схожі новини