Новини 2020-07-13 11:29

Правління Нацбанку наголосило на важливості політики центробанку

Головою Нацбанку повинен бути технократ без політичних амбіцій.

У Нацбанку наголосили на важливості збереження незмінності політики центробанку та описали, яким має бути кандидат на посаду голови Нацбанку. Про це 13 липня розповіла в.о. глави НБУ Катерина Рожкова виданню Інтерфакс-Україна.

 

"Конкретні прізвища з нами не обговорювалися. Ми говорили швидше про те, що для ринку - і внутрішнього, і зовнішнього - дуже важлива незмінність політики НБУ", - зазначила Рожкова.

 

Вона додала, що члени правління також назвали Зеленському якості, які повинен мати потенційний кандидат на посаду голови Нацбанку.

 

"На нашу думку, по-перше, це має бути професіонал, який буде згоден зі стратегічним баченням реформ Нацбанку. По-друге, це має бути технократ без політичних амбіцій. По-третє, це має бути людина з залізними нервами. Ми сподіваємося, що президент обере гідного кандидата", - пояснила Рожкова.

 

Нагадаємо, що 10 липня банкір та голова правління Райффайзен Банку Аваль у 2005-2019 роках Володимир Лавренчук заявив, що політика Національного банку України у 2014-2018 роках була адекватна до політики центральних банків Центральної та Східної Європи, а закиди про жорстку монітарну політику є емоційними.

 

Раніше, 9 липня, президент Володимир Зеленський заявив, що в Національного банку дуже жорстка монетарна політика, а до кінця 2020 року в Україні потрібно спростити процедуру отримання бізнесом кредитів.