Новини 2020-06-12 10:50

Більше 60 депутатів сумніваються, чи відповідає "антиколомойський" закон Конституції

Йдеться про депутатів від "Батьківщини", "За майбутнє" та "Слуги народу".

До Конституційного Суду України надійшло подання 64 народних депутатів щодо конституційності закону про банки. Про це повідомляють на сайті Конституційного суду України.

 

"11 червня 2020 року до Конституційного Суду України надійшло конституційне подання 64 народних депутатів України щодо відповідності Конституції України (конституційності) Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення механізмів регулювання банківської діяльності", його окремих положень, а також положень інших законодавчих актів в редакції цього закону", - пишуть на сайті КСУ.

 

Зазначається, що ініціаторами подання стали народні депутати від фракції "Батьківщина" Сергій Власенко та Юлія Тимошенко. Подання підписали, зокрема, нардепи від "Батьківщини", депутатської групи "За майбутнє" та окремі народні депутати від "Слуги народу": Олександр Дубінський, Максим Бужанський, Олександр Куницький, Ольга Василевська-Смаглюк.

 

Нагадаємо, що цей закон гарантує невідворотність виведення банків з ринку. У випадку, якщо суд визнає незаконним рішення НБУ про виведення банку з ринку, процедура неплатоспроможності або ліквідації банку не припиняється. Отже, продаж активів і розрахунки із вкладниками та кредиторами банку будуть тривати. 

 

Як зазначалося, 8 травня Голова парламенту Дмитро Разумков скликав позачергове засідання Верховної Ради на 10 ранку 13 травня, на якому заплановав розглянути «банківський» законопроект №2571-д. 

 

13 травня Верховна Рада проголосувала за закон.