Новини 2020-06-12 09:00

Лікар-реаніматолог: Експрес-тести для виявлення COVID-19 малоінформативні, доцільність їхнього застосування сумнівна

Щодо ПЛР, то невелика кількість безплатно проведених обстежень за день та висока вартість їх у приватних лабораторіях не дають змоги охопити достатню кількість людей, щоб оцінити повний масштаб епідемії.

Експрес-тести для виявлення корона вірусної інфекції COVID-19 взагалі малоінформативні, доцільність їхнього застосування сумнівна. Таку думку в інтерв’ю Тижню висловив лікар-реаніматолог Роман Собко, який був на піку епідемії в складі бригад, що допомагали італійським медикам протистояти COVID-19.

 

Він додав, що щодо ПЛР (Полімеразна ланцюгова реакція, - Ред.), то невелика кількість безплатно проведених обстежень за день та висока вартість їх у приватних лабораторіях не дають змоги охопити достатню кількість людей, щоб оцінити повний масштаб епідемії.

 

«Важливо: найперше й державним коштом треба обстежувати пацієнтів, які мають прояви інфекції і які контактували з інфікованою людиною, оскільки це впливає на поширеність захворювання. Я не можу зараз судити про заповненість інфекційних лікарень по всій країні, але знаю, що на Львівщині порожніх ліжок в опорних лікарнях немає. І це про щось свідчить навіть без тестування», – наголосив лікар.

 

Детальніше читайте в черговому номері журналу «Український тиждень»