Новини 2020-06-03 10:52

Відсьогодні Нацбанк увів у обіг монету номіналом у 10 гривень

Ними можна вільно розрахуватися в торговельній мережі або здійснювати операції в банках.

У середу, 3 червня, Національний банк України вводить у обіг монету номіналом у 10 гривень, яка згодом замінить відповідні банкноти. Про це повідомляють на сайті Нацбанку.


“Відсьогодні обігові 10-гривневі монети є дійсним платіжним засобом на території України. Ними можна вільно розрахуватися в торговельній мережі або здійснювати операції в банках. Вони поступово замінять у обігу банкноти номіналом 10 гривень.Уведення в обіг нових монет номіналом 10 гривень продовжує кроки НБУ з оптимізації та оновлення банкнотно-монетного ряду гривні”, —  пишуть у повідомленні.

 

Зазначають, що цей комплексний процес триває майже сім років. У Нацбанку пояснюють, що завдяки цьому нове покоління гривні стало надійнішим та захищенішим, а готівкові розрахунки – зручнішими для громадян та дешевшими для держави. Номінальний ряд гривні зрештою скоротиться до оптимального для нашої країни розміру – до 12 номіналів. Він міститиме шість номіналів монет (10 та 50 копійок, 1, 2, 5 та 10 гривень) і шість номіналів банкнот (20, 50, 100, 200, 500 та 1 000 гривень).

 
Нагадаємо, що протягом травня 2020 року в Україні поступово відновлювалися економічні активності завдяки частковому зняттю карантинних обмежень низкою країн Європи та США, зростала кількість вакансій та нових резюме, а ситуація на валютному ринку сприяла зміцненню гривні.