Новини 2020-06-02 10:11

Фігурантів справи «Хізб ут-Тахрір» етапували до РФ із анексованого Криму

Політв'язнів перевезли до СІЗО-1 Ростова-на-Дону.

Фігурантів алуштинської «справи Хізб ут-Тахрір» етапували з анексованого Криму на територію Росії до СІЗО-1 Ростова-на-Дону. Про це повідомив генконсул України в Ростові-на-Дону Тарас Малишевський, передають в громадському об'єднанні «Кримська солідарність»

 

«Усі хлопці перебувають у нормальному настрої, передають теплі привіти їхнім сім’ям і щиру подяку всім, хто їх підтримує, переживає. Всі пройшли непростий шлях етапування до Ростова-на-Дону транзитом через Краснодар і потім поїздом до Новоросійська», - зазначив він. 

 

Консул додав, що наразі епідеміологічна ситуація в ростовському СІЗО - стабільна, випадків коронавірусної хвороби COVID-19 там не виявлено. 

 

Нагадаємо, ісламська політична організація «Хізб ут-Тахрір» заборонена в Росії (Верховний суд РФ заборонив «Хізб ут-Тахрір» у 2003 році, включивши організацію до списку 15 об'єднань, названих «терористичними» - Ред.). Представники «Хізб ут-Тахрір» називають своєю місією об'єднання всіх мусульманських країн в ісламському халіфаті, але відкидають терористичні методи. Також, вони кажуть, що зазнають несправедливого переслідування в Росії і в анексованому Криму.

 

За підозрою в причетності до цієї організації в анексованому Криму затримано близько 70 осіб, деяких з них вже засуджено. У справі «кримських мусульман» (вона ж «справа Хізб ут-Тахрір») загалом проходять дев’ять груп затриманих: ялтинська, білогорська, алуштинська, перша та друга бахчисарайські, перша та друга сімферопольські, красногвардійська та севастопольська групи.

схожі новини