Новини 2020-05-15 19:55

Зеленський підписав закон щодо посиленого тестування на COVID-19

Документ №3380 Рада ухвалила 7 травня.

Президент Володимир Зеленський підписав закон №3380, що передбачає обов’язкове тестування усіх осіб з ознаками COVID-19. Про це повідомляється на сайті глави держави у п’ятницю, 15 травня.

 

Зазначимо: мова йде про закон «Про внесення змін до деяких законів України з метою підвищення спроможності системи охорони здоров'я України протидіяти поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19)», який Верховна Рада ухвалила 7 травня.

 

Закон передбачає обов’язкове тестування на амбулаторному та стаціонарному рівнях усіх осіб з ознаками COVID-19, а також тих, хто контактував з хворими на COVID-19. Обов’язкове тестування поширюється на медиків, які працюють у медзакладах з такими хворими, працівників Нацполіції, Нацгвардії та інших працівників, задіяних у здійсненні протиепідемічних заходів - незалежно від того, чи мали вони контакт з хворим.

 

Також, документ надає право залучати на волонтерських засадах до протидії коронавірусу лікарів-інтернів, а також лікарів-спеціалістів, які ще не мають кваліфікаційної категорії, з урахуванням обмежень щодо такого залучення.

 

Уряд має розробити порядок визначення закладів охорони здоров'я, призначених для госпіталізації, та черговості їхнього заповнення.