Новини 2020-04-09 16:54

Нафтові танкери РФ забруднили Чорне й Азовське море

Прокуратура розпочала кримінальне провадження за ч. 1 ст. 243 ККУ.

Біля тимчасово окупованого Криму внаслідок перевантаження танкерами РФ нафтопродуктів та інших вантажів забруднилися акваторії Чорного та Азовського морів. Про це повідомляється на сайті прокуратури АР Крим у четвер, 9 квітня.

 

«Забруднення зафіксовані у нейтральних водах Чорного моря на південь від Керченської протоки та ще у трьох місцях, загальною площею понад 24 км²», - йдеться в повідомленні.

 

Прокуратура розпочала кримінальне провадження за ч. 1 ст. 243 ККУ (забруднення моря).

 

Раніше прокуратура та поліція АР Крим зареєстрували кримінальне провадження за ч.2 ст. 240 ККУ (порушення правил охорони або використання надр). Встановлено, що після окупації півострова дамбу Нижньо-Чурбашського водосховища в Керчі почали використовувати для незаконного видобутку піску. Як наслідок, бруд від його промивання та видобування потрапляє на міський пляж. У той же час, токсичні речовини потрапляють до Чорного моря.

 

Нагадаємо, 22 листопада 2019 року біля Одеси сів на мілину танкер «Делфі». Корпус танкера, імовірно, зазнав пошкоджень при зіткненні з хвилеломом, відтак відбувся витік нафтопродуктів. Їхня концентрація у воді у 53 рази перевищила норму.