Новини 2020-04-06 15:50

У Єврокомісії заявили, що антиросійські санкції не заважають РФ боротися з COVID-19

Про це сказав речник Єврокомісії Пітер Стано.
Антиросійські санкції Євросоюзу адресно спрямовані проти російських компаній та осіб, які причетні до дій, що націлені на підрив суверенітету, територіальної цілісності і незалежності України, тож не заважають Російській Федерації протистояти епідемії коронавірусної інфекції. Про це 6 квітня сказав речник Єврокомісії Пітер Стано повідомляє Укрінформ.

 

"У цілому режим санкцій ЄС і ООН надає можливість для гуманітарних виключень. Але в тому, що конкретно стосується Росії, то санкції спрямовані проти російських компаній та осіб, що пов’язані із незаконною анексією Криму і Севастополя, тож ці санкції введені внаслідок дій, які підривають суверенітет, територіальну цілісність та незалежність України. Це означає, що ці санкції не стримують Росію від протидії спалаху коронавірусу", - зауважив речник ЄС.

 

Він підтвердив, що у керівництві ЄС отримали лист такого змісту від депутатів Європарламенту, тож відповідь на нього буде надана звичайними каналами.

 

Нагадаємо, 3 квітня Україна першою з держав-членів ООН перервала процедуру умовчання щодо ініційованого Росією проекту резолюції Генеральної Асамблеї ООН "Декларація солідарності Об‘єднаних Націй перед викликами, створеними коронавірусом 2019 (COVID-19)", яка передбачає зняття санкцій з РФ.