Новини 2020-04-03 19:03

Справа Шеремета. Антоненка залишили під вартою до червня

Прокурор Сергій Зузак наголошував на ризиках втечі, тиску на свідків, експертів, спотворення речових доказів тощо.

Печерський суд залишив під вартою до 1 червня підозрюваного в організації вбивства журналіста Павла Шеремета – Андрія Антоненка. Про це повідомило Hromadske у п'ятницю, 3 квітня.

 

Прокурор Сергій Зузак наголошував на ризиках втечі, тиску на свідків, експертів, спотворення речових доказів тощо, і просив продовжити тримання під вартою. За словами прокурора, ще потрібно провести додаткові слідчі дії та отримати результати близько 20 експертиз.

 

Адвокати підозрюваного Станіслав Кулик та Тарас Круговий заявили, що оскаржуватимуть продовження тримання під вартою. Вони просили звільнити з-під варти Антоненка, наголошуючи на тому, що ризики недоведені, а підозра – необґрунтована. Також вони повідомили, що у висновку експерта за 2016 рік зазначено, що зріст чоловіка на відео закладання вибухівки 170 см, а Антоненко вищий на 10 см.

 

Кулик у коментарі Hromadske зазначив, що вони не отримували постанову про необхідність проведення експертизи із застосуванням поліграфу. Також захисник зазначив, що жодних слідчих дій наразі з Антоненком не проводять.

 

«Він сидить собі там і до нього лише адвокати ходять. Була проведена експертиза зросту, яка також встановила, що він 180 см, я там був присутній. Зараз же вони посилаються лише на отримання висновків якихось експертиз», - сказав Кулик.

 

За словами адвоката, підозрюваний дуже сумує за своєю родиною, не визнає причетності до злочину і сподівається на справедливе правосуддя. Антоненко переконував, що не має відношення до цього злочину і просив звільнити його з-під варти.

 

Прокурор пояснив, що за висновками іншої експертизи зріст збігається, а висновок ще однієї, за 2020 рік, вказав, що встановити зріст людини під час ходьби – неможливо.

 

Як повідомлялося, журналіст Павло Шеремет загинув 20 липня 2016 року у Києві в результаті підриву автомобіля. Авто належало керівниці «Української правди» Олені Притулі, але її в машині не було. Прокуратура кваліфікувала загибель за ч. 2 п. 5 ст. 115 ККУ (умисне вбивство, вчинене способом, небезпечним для життя багатьох осіб).

 

12 грудня 2019 року Нацполіція затримала підозрюваних у цій справі – зокрема, Андрія Антоненка.

 

Антоненко – лідер гурту Riffmaster, військовий сержант Сил Спеціальних операцій ЗС України. Він є автором гімну Сил спеціальних операцій «Тихо прийшов, тихо пішов».

 

Також у справі як підозрювані, окрім Антоненка, фігурують медсестра одного з парашутно-десантних батальйонів Яна Дугарь, добровольці Владислав та Інна Грищенки, волонтерка Юлія Кузьменко.

 

За версією правоохоронців, чоловік, що бере участь в закладанні вибухового пристрою під авто Шеремета  – це Антоненко. Жінка, яка закладала вибухівку – це Кузьменко. Дугарь потрапила на камери і її ідентифікували як людину, яка знімала авто до закладання вибухівки. Дугарь фотографувала місце розташування камер на мобільний телефон поруч із місцем злочину незадовго до вбивства Шеремета. За версією правоохоронців, основний мотив вбивства – дестабілізація ситуації в державі шляхом вбивства відомої особи.

 

Організатором вбивства слідство вважає Антоненка.

 

14 грудня суд відправив Антоненка в СІЗО до 8 лютого. Однак, 5 лютого Антоненку був продовжений арешт до 4 квітня.