Новини 2020-04-01 11:00

Зеленський підписав закон щодо лікування коронавірусу

Документ дозволяє лікувати інфікованих за допомогою препаратів, не зареєстрованих в Україні.

У вівторок, 31 березня, президент Володимир Зеленський підписав закон щодо лікування коронавірусу. Про це йдеться на сторінці проекту закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо забезпечення лікування коронавірусної хвороби №3268 на сайті Верховної Ради.

 

«31.03.2020 - повернуто з підписом від президента. Закон підписано», - йдеться у графі про статус проходження документу.

 

Зазначимо: закон №3268 дозволив лікувати інфікованих коронавірусом за допомогою препаратів, не зареєстрованих в Україні.  Мова йде про медикаменти, які рекомендують уряди країн-членів ЄС, США, Швейцарії, Китаю, Японії, Канади, Ізраїлю, Великої Британії та Австралії.

 

Нагадаємо, Covid-19 спалахнув на ринку морепродуктів в китайському Ухані (адміністративний центр провінції Хубей), який було закрито з 1 січня. Як з’ясувалося, першою інфекцію підхопила продавчиня креветок.

 

Вірус вражає дихальні шляхи. Ознаками інфекції є респіраторні симптоми, лихоманка, кашель, задишка і важке дихання. Збудник передається від людини до людини. Вірус не до кінця вивчений, але на сьогодні відомо, що люди похилого віку, а також з хронічними захворюваннями більш схильні до ризику розвитку важких захворювань. Ліків, рекомендованих для профілактики або лікування нового коронавірусу, немає.

 

Згідно з рекомендаціями МОЗ, щоб не захворіти, потрібно: уникати контакту з людьми із симптомами ГРВІ (мінімальна дистанція – 1,5 метра); не торкатися обличчя, зокрема очей, носа та рота; термічно обробляти продукти. У разі появи перших симптомів ГРВІ слід невідкладно звернутися до свого сімейного лікаря.

 

Зазначимо: більшість людей, які хворіють на Covid-19, переносять його як звичайний ГРВІ. ВООЗ оцінює летальність від захворювання на рівні 3,4%.