Новини 2020-03-30 20:30

Кримські правозахисники провели моніторинг ситуації з коронавірусом у Криму

Офіційні цифри про кількість випадків зараження COVID-19 не відповідають дійсності.

Кримські правозахисники стверджують, що окупаційна влада Криму несвоєчасно реагує на ситуацію з поширенням коронавірусу на півострові та ігнорує реальну загрозу поширення COVID-19 в Криму. Про це 30 березня повідомляє Кримська правозахисна група у Facebook. 

 

"Експерти КПГ проаналізували акти і рішення де-факто органів влади Криму, обмежувальні заходи, запроваджені на півострові і практику їх застосування, а також ситуацію на адмінкордоні, в СІЗО і колоніях, медзакладах Криму. Моніторинг ситуації засвідчує, що попри офіційні рішення і заходи щодо запобігання COVID-19 в Криму, такі заходи є вже несвоєчасними", - пишуть у повідомленні.

 

Зазначають, що в окупованому Криму тривалий час не вживали необхідних і своєчасних заходів реагування на реальну загрозу поширення COVID-19.

 

Правозахисники стверджують, що реальна ситуація з діагностуванням коронавірусу в Криму дозволяє стверджувати, що офіційні цифри про кількість випадків зараження COVID-19 не відповідають дійсності.

 

У повідомленні інформують, що медзаклади і медперсонал недостатньо підготовлені для надання медичної допомоги пацієнтам, які захворіли на COVID-19. Крім того, місцеве населення не забезпечене достатньою кількістю засобів індивідуального захисту.

 

Додають також, Росія, будучи країною-окупантом, згідно з нормами міжнародного гуманітарного права, зокрема ст. 56 Конвенції про захист цивільного населення, зобов'язана забезпечити діяльність санітарних і лікарняних закладів і служб, у тому числі, вжити профілактичних та превентивних заходів, необхідних для боротьби з поширенням епідемій.

 

Група рекомендує уряду України не запроваджувати вичерпний перелік підстав гуманітарного характеру для перетину українських КПВВ з Кримом, зберігши таким чином можливість реагування на непередбачені обставини.

 

Нагадаємо, що Російська окупаційна влада заборонила кримчанам в’їжджати на підконтрольну Україні материкову територію через пропуску на адміністративному кордоні у зв’язку з поширенням Covid-19.

 

Як зазначалося, станом на 10:00 понеділка, 30 березня, в Україні зафіксовано  480 лабораторно підтверджених випадків коронавірусної хвороби Covid-19. За наявною інформацією, з них 11 летальних, 6 пацієнтів одужало. За добу було зафіксовано 62 нових випадки. 

 

В Україні коронавірус найчастіше фіксують у людей 31-40 років. На ранок 29 березня кількість випадків коронавірусу в Україні становила 418. 

 

Як повідомлялося, Covid-19 спалахнув на ринку морепродуктів в китайському Ухані (адміністративний центр провінції Хубей), який було закрито з 1 січня. Вірус вражає дихальні шляхи. Ознаками інфекції є респіраторні симптоми, лихоманка, кашель, задишка і важке дихання. Збудник передається від людини до людини. Вірус не до кінця вивчений, але на сьогодні відомо, що люди похилого віку, а також з хронічними захворюваннями більш схильні до ризику розвитку важких захворювань. Ліків, рекомендованих для профілактики або лікування нового коронавірусу, немає. У ВООЗ прогнозують, що перша вакцина проти коронавірусу може бути готова через 18 місяців.

 

Згідно з рекомендаціями МОЗ, щоб не захворіти, потрібно: уникати контакту з людьми із симптомами ГРВІ (мінімальна дистанція – 1,5 метра); не торкатися обличчя, зокрема очей, носа та рота; термічно обробляти продукти. У разі появи перших симптомів ГРВІ слід невідкладно звернутися до свого сімейного лікаря.

 

Зазначимо: більшість людей, які хворіють на Covid-19, переносять його як звичайний ГРВІ. ВООЗ оцінює летальність від захворювання на рівні 3,4%.

 

З 12 березня у зв’язку зі спалахом Covid-19 в Україні діє тритижневий карантин. 18 березня в рамках карантинних заходів зупинилися всі залізничні, авіаційні та автобусні міжміські і міжобласні пасажирські перевезення.