Новини 2020-03-30 19:01

Єврокомісія планує боротися з фейками про коронавірус

Google, Facebook, Twitter, Microsoft, Mozilla стикаються з великою кількістю дезінформації.

Єврокомісія планує запустити сайт для протидії неправдивої інформації щодо поширення Covid-19. Про це 30 березня повідомляють на сайті ЄК.

 

Прес-служба пояснює, що Google, Facebook, Twitter, Microsoft, Mozilla стикаються з великою кількістю фейків щодо COVID-19.

 

"Платформи підтвердили, що спостерігають постійний потік фальшованої та шкідливої інформації, яка, переважно, пов’язана із охороною здоров’я, яку вони вимушені видаляти у великих обсягах", - пишуть у повідомленні.

 

Пояснюють, що таким же чином вони вживають заходи з видалення рекламних додатків, що пов’язані із захисним обладнанням на зразок масок.

 

Додаються, що за підсумками віртуальної зустрічі віце-президента Єврокомісії з питань цінностей і прозорості Вери Юрової з представниками онлайн платформ, наголосили на необхідності більш активного обміну даними між інтернет-провайдерами та організаціями із перевірки фактів, а також надання урядам країн-членів ЄС для реагування прикладів дезінформації, особливо, що пов’язана із системою охорони здоров’я або з діяльністю ВООЗ проти поширення коронавірусу.

 

Нагадаємо, що станом на 10:00 понеділка, 30 березня, в Україні зафіксовано  480 лабораторно підтверджених випадків коронавірусної хвороби Covid-19. За наявною інформацією, з них 11 летальних, 6 пацієнтів одужало. За добу було зафіксовано 62 нових випадки. 

 

В Україні коронавірус найчастіше фіксують у людей 31-40 років. На ранок 29 березня кількість випадків коронавірусу в Україні становила 418. 

 

Як повідомлялося, Covid-19 спалахнув на ринку морепродуктів в китайському Ухані (адміністративний центр провінції Хубей), який було закрито з 1 січня. Вірус вражає дихальні шляхи. Ознаками інфекції є респіраторні симптоми, лихоманка, кашель, задишка і важке дихання. Збудник передається від людини до людини. Вірус не до кінця вивчений, але на сьогодні відомо, що люди похилого віку, а також з хронічними захворюваннями більш схильні до ризику розвитку важких захворювань. Ліків, рекомендованих для профілактики або лікування нового коронавірусу, немає. У ВООЗ прогнозують, що перша вакцина проти коронавірусу може бути готова через 18 місяців.

 

Згідно з рекомендаціями МОЗ, щоб не захворіти, потрібно: уникати контакту з людьми із симптомами ГРВІ (мінімальна дистанція – 1,5 метра); не торкатися обличчя, зокрема очей, носа та рота; термічно обробляти продукти. У разі появи перших симптомів ГРВІ слід невідкладно звернутися до свого сімейного лікаря.

 

Зазначимо: більшість людей, які хворіють на Covid-19, переносять його як звичайний ГРВІ. ВООЗ оцінює летальність від захворювання на рівні 3,4%.

 

З 12 березня у зв’язку зі спалахом Covid-19 в Україні діє тритижневий карантин. 18 березня в рамках карантинних заходів зупинилися всі залізничні, авіаційні та автобусні міжміські і міжобласні пасажирські перевезення.