Новини 2020-03-25 16:01

Справа Гандзюк. Суд перерахував термін досудового слідства до липня

Засідання проходило у закритому режимі, лише за участі сторін, через ризик поширення коронавірусу.

Печерський районний суд Києва продовжив термін досудового слідства у справі вбивства Катерини Гандзюк за підозрою Владиславу Мангеру та Олексію Левіну (Москаленку) до кінця липня 2020 року. Таке рішення суд виніс 25 березня, як повідомляє Громадське. 

 

Зазнається, що засідання проходило у закритому режимі, лише за участі сторін, через ризик поширення коронавірусу.

 

Адвокатка потерпілої сторони Євгенія Закревська у коментарі для Тиждень.ua стверджує, що таке рішення фактично рятує справу і дозволяє реально продовжити розслідування. 

 

Вона пояснила, що минулий склад прокурорів припустився помилки в датах початку досудового розслідування, обрахувавши термін від дати оголошення першої підозри виконавцям – 3 серпня 2018 року. Тоді як підозру Левіну та Мангеру оголосили в грудні 2018-го та в лютому 2019-го. 


“За таким розрахунком залишилося 17 днів строку після затримання Левіна, коли поновили провадження. Вони спливали другого квітня. Абсолютно всім було зрозуміло, що за такі строки неможливо було провести розслідування після затримання головного фігуранта (з точки зору розслідування). Це дуже важливе рішення суду, тому я дуже рада, що так відбулося. Таке продовження стало можливим лише тому що суд погодився з механізмом обрахунку. Ми як сторона потерпілих говорили, що він правильний, ще рік тому. А нова група прокурорів повністю з цим погодилися, бо інакше це була би просто катастрофа”, —  зазначила Закревська.

 

Нагадаємо, що 31 липня 2018 року в Херсоні невідомий облив кислотою  виконувача обов’язків керуючого справами Херсонської міської ради та відому громадську діячку Катерину Гандзюк. Правоохоронці розпочали досудове розслідування за фактом нападу на Гандзюк, попередня правова кваліфікація – ст. 296 ККУ «хуліганство». Проте згодом поліція перекваліфікувала напад на «замах на вбивство». 4 листопада Гандзюк померла.  Спецслужби розслідують п'ять кримінальних проваджень, що стосуються вбивства.