Новини 2020-03-24 13:54

Польський суд виніс вирок обвинуваченим у підпалі офісу Спілки угорців в Ужгороді

Обвинувачених зобов'язали сплатити штрафи і відшкодувати збитки.

Польський суд виніс вирок обвинуваченим у підпалі офісу Спілки угорської культури в Ужгороді. Про це повідомляє Gazeta Krakowska.

 

Повідомляється, що суд у Кракові визнав обвинувачених у підпалі винними у скоєнні терористичного акту. Організатора злочину Міхала Прокоповича - члена проросійської партії Zmiana і неонациста - засудили до трьох років в'язниці. Виконавці підпалу Адріан Марглевський і Томаш Шимковяк отримали, відповідно, 2 і 1 рік позбавлення волі.

 

Крім того, обвинувачених зобов'язали сплатити штрафи і відшкодувати збитки. Обвинувачення стверджувало, що підсудні намагалися підірвати українську політичну систему і посилити конфлікт між українцями і угорцями. У результаті суд погодився з тим, що підпал офісу Спілки угорців Закарпаття був терактом.

 

Нагадаємо, 18 січня Ужгородський міськрайонний суд на два місяці продовжив арешт обвинуваченому в організації підриву будівлі "Товариства угорської культури Закарпаття". 

 

27 лютого 2018 року о 3 годині ранку в Ужгороді сталася пожежа у будівлі офісу Товариства угорської культури "Закарпаття"(КМКС). За даним фактом відкрито кримінальне провадження за ч. 2 ст. 194 Кримінального Кодексу України. Згодом перший заступник голови Закарпатської обласної ради Йосип Борто повідомив, що на підвіконня офісу Товариства угорської культури Закарпаття (КМКС) в Ужгороді встановили саморобний вибуховий пристрій. Крім того, Міністерство закордонних справ Угорщини у зв’язку з другим за місяць підпалом спілки угорців в Ужгороді повідомило про виклик українського посла в Будапешті Любові Непоп. 4 березня голова Національної поліції України Сергій Князєв заявив про затримання нападників на Товариство угорської культури в Ужгороді. 

 

Правоохоронці кваліфікували як теракт підрив будівлі Товариства угорської культури в Ужгороді.

 

6 березня 2018 року Ужгородський міський районний суд заарештував Олександра Білобородька та Володимира Кондратенка, яких підозрюють у нападі на Товариство угорців в Ужгороді. Так, підозрюваних на два місяці взяли під варту без призначення застави.

 

8 серпня 2018 року оперативники СБУ затримали підозрюваного в організації підриву.

 

18 грудня 2018 року прокуратура Закарпатської області скерувала до суду обвинувальний акт щодо підозрюваного в організації підриву будівлі "Товариства угорської культури Закарпаття" в Ужгороді.