Новини 2020-03-23 16:12

У Київській області почали діяти жорсткіші обмежувальні заходи

Київська обласна держадміністрація ініціює створення антикризового центру допомоги

У понеділок, 23 лютого, у Київській області починають діяти жорсткіші обмежувальні заходи, щоб стримати поширення Covid-19. Про це 23 березня на брифінгу повідомив виконувач обов’язків голови Київської обласної державної адміністрації Василь Володін.

 

"Від сьогодні - нові правила роботи громадського транспорту та інші обмеження для громадян для недопущення поширення коронавірусу", —  сказав Володін.

 

Тимчасовий глава Київської області також зазначив, що громадський транспорт області з понеділка перевозить виключно працівників підприємств, які забезпечують критично важливі сфери життя - медичних працівників, рятувальників, правоохоронців, фахівців сфери житлово-комунального господарства, людей, які працюють у магазинах і аптеках. 

 

Він додав, що маршрути перевезення можуть бути змінені. Але такі обмеження не стосуються особистого транспорту.

 

Володін наголосив, що також заборонено користуватися дитячими майданчиками, під забороною перебуває й робота ринків. У магазинах і аптеках, згідно з обмеженням, може перебувати не більше ніж одна людина на 10 квадратних метрів.

 

Чиновник зазначив, що Київська обласна держадміністрація ініціює створення антикризового центру допомоги Київської області.

 

"Бажання допомогти має бути направлено на тих, хто потребує підтримки. З ініціативи Київської обласної державної адміністрації запускається антикризовий центр допомоги Київської області, а саме, медичним закладам, рятувальникам, комунальним службам і всім, хто підтримує життєдіяльність області", —  додав він.

 

Володін пояснив, що майданчик антикризового центру об'єднає і скоординує зусилля благодійних фондів, підприємців та влади "заради допомоги тим, хто наразі рятує життя і здоров'я нас та нашого суспільства".

 

Він заявив, що влада акумулюватиме інформацію про те, які є потреби в області загалом і зокрема. 

 

Нагадаємо, що Covid-19 спалахнув на ринку морепродуктів в китайському Ухані (адміністративний центр провінції Хубей), який було закрито з 1 січня. Вірус вражає дихальні шляхи. Ознаками інфекції є респіраторні симптоми, лихоманка, кашель, задишка і важке дихання. Збудник передається від людини до людини. Вірус не до кінця вивчений, але на сьогодні відомо, що люди похилого віку, а також з хронічними захворюваннями більш схильні до ризику розвитку важких захворювань. Ліків, рекомендованих для профілактики або лікування нового коронавірусу, немає. У ВООЗ прогнозують, що перша вакцина проти коронавірусу може бути готова через 18 місяців.

 

Згідно з рекомендаціями МОЗ, щоб не захворіти, потрібно: уникати контакту з людьми із симптомами ГРВІ (мінімальна дистанція – 1,5 метра); не торкатися обличчя, зокрема очей, носа та рота; термічно обробляти продукти. У разі появи перших симптомів ГРВІ слід невідкладно звернутися до свого сімейного лікаря.

 

Зазначимо: більшість людей, які хворіють на Covid-19, переносять його як звичайний ГРВІ. ВООЗ оцінює летальність від захворювання на рівні 3,4%.

 

З 12 березня у зв’язку зі спалахом Covid-19 в Україні діє тритижневий карантин.

 

Станом на 22:30 22 березня в Україні зафіксовано 73 випадки Covid-19, з них три – летальні.