Новини 2020-03-20 10:26

13 українців за кордоном лікуються від коронавірусу – МЗС

Також 38 громадян перебувають на карантині.

Лікування від коронавірусу за кордоном проходять 13 українців. Про це повідомляється на сторінці «Коронавірус у світі - оперативно від МЗС України» у п’ятницю, 20 березня.

 

Зокрема, четверо українців лікуються в Німеччині, Італії - 2, Польщі - 2, ОАЕ - 1, Домініканській Республіці - 4. П’ятеро українців, інфікованих коронавірусом, одужали, із них 4 - в Японії, 1 - Італії.

 

Як зазначається, також 38 українців перебувають на карантині у різних країнах, з них найбільше - у Бразилії (16 осіб).

 

 

Нагадаємо, що Covid-19 спалахнув на ринку морепродуктів в китайському Ухані (адміністративний центр провінції Хубей), який було закрито з 1 січня. Вірус вражає дихальні шляхи. Ознаками інфекції є респіраторні симптоми, лихоманка, кашель, задишка і важке дихання. Збудник передається від людини до людини. Вірус не до кінця вивчений, але на сьогодні відомо, що люди похилого віку, а також з хронічними захворюваннями більш схильні до ризику розвитку важких захворювань. Ліків, рекомендованих для профілактики або лікування нового коронавірусу, немає. У ВООЗ прогнозують, що перша вакцина проти коронавірусу може бути готова через 18 місяців.

 

Згідно з рекомендаціями МОЗ, щоб не захворіти, потрібно: уникати контакту з людьми із симптомами ГРВІ (мінімальна дистанція – 1,5 метра); не торкатися обличчя, зокрема очей, носа та рота; термічно обробляти продукти. У разі появи перших симптомів ГРВІ слід невідкладно звернутися до свого сімейного лікаря.

 

Зазначимо: більшість людей, які хворіють на Covid-19, переносять його як звичайний ГРВІ. ВООЗ оцінює летальність від захворювання на рівні 3,4%.

 

З 12 березня у зв’язку зі спалахом Covid-19 в Україні діє тритижневий карантин.