Новини 2020-03-13 10:05

Кримський «суд» арештував трьох кримських татар

Османа і Сейтумера Сейтумерова та Рустема Сейтмеметова відправлять у СІЗО №1 Сімферополя до 10 травня.

У четвер, 12 березня, підконтрольний РФ Київський районний «суд» Сімферополя заарештував трьох кримських татар, затриманих напередодні за підозрою в участі в організації «Хізб ут-Тахрір». Про це у «Крим.Реалії» розповів адвокат Едем Семедляєв.

 

Зокрема, Османа і Сейтумера Сейтумерова та Рустема Сейтмеметова відправлять у СІЗО №1 Сімферополя до 10 травня.

 

Як зазначається, всі судові засідання відбулися у відкритому режимі.

 

«Ми вважаємо рішення незаконним і необґрунтованим. Як, власне, було не обґрунтоване клопотання слідчого російської ФСБ Криму (про арешт - Ред). Хтось із адвокатів просив для свого підзахисного запобіжний захід, не пов'язаний з взяттям під варту; хтось - домашній арешт; я просив взагалі відмовити в задоволенні клопотання слідчого», - розповів адвокат.

 

Захист оскаржить всі три рішення «суду».

 

Як повідомляється, затриманого 11 березня Амета Сулейманова відправили під домашній арешт.

 

Нагадаємо, 11 березня у Бахчисараї відбулися обшуки у щонайменше сімох кримських татар. Прокуратура АР Крим розпочала кримінальне провадження за ч. 2 ст. 162 ККУ.  Міністерство закордонних справ України висловило рішучий протест.

 

Зазначимо: ісламська політична організація «Хізб ут-Тахрір» заборонена в Росії (Верховний суд РФ заборонив «Хізб ут-Тахрір» у 2003 році, включивши організацію до списку 15 об'єднань, названих «терористичними» - Ред.). Представники «Хізб ут-Тахрір» називають своєю місією об'єднання всіх мусульманських країн в ісламському халіфаті, але відкидають терористичні методи. Також, вони кажуть, що зазнають несправедливого переслідування в Росії і в анексованому Криму.

 

За підозрою в причетності до цієї організації в анексованому Криму затримано близько 70 осіб, деяких з них вже засуджено. У справі «кримських мусульман» (вона ж «справа Хізб ут-Тахрір») загалом проходять дев’ять груп затриманих: ялтинська, білогорська, алуштинська, перша та друга бахчисарайські, перша та друга сімферопольські, красногвардійська та севастопольська групи.