Новини 2020-03-11 16:10

МЗС відреагувало на обшуки в окупованому Криму

Нині відомо про незаконні затримання щонайменше чотирьох українців – Амета Сулейманова, Сейтумера Сейтумерова, Османа Сейтумерова та Рустема Сейтмеметова.

Міністерство закордонних справ України висловлює рішучий протест у зв’язку з черговою хвилею незаконних обшуків і затримань кримських татар у Бахчисарайському районі АР Крим. Про це повідомляється на сайті відомства у середу, 11 березня.

 

Як повідомляється, нині відомо про незаконні затримання щонайменше чотирьох українців – Амета Сулейманова, Сейтумера Сейтумерова, Османа Сейтумерова та Рустема Сейтмеметова.

 

«Викликає обурення, що в рамках політики репресій проти кримських татар Росія продовжує зловживати антитерористичним законодавством, використовуючи сфабриковані звинувачення у тероризмі для переслідувань кримськотатарських активістів Такі дії різко суперечать деклараціям Москви щодо необхідності де-ескалації у відносинах між двома державами», - йдеться в повідомленні.

 

Як зазначається, РФ повинна виконати резолюції Генеральної Асамблеї ООН 68/262 від 27 березня 2014 року «Територіальна цілісність України» та «Ситуація з правами людини у Автономній Республіці Крим та місті Севастополь (Україна)» 2016-2019 рр., а також наказ Міжнародного суду ООН щодо застосування запобіжних заходів у рамках позову України проти Російської Федерації стосовно застосування Міжнародної конвенції про ліквідацію всіх форм расової дискримінації. 

 

МЗС закликало міжнародних партнерів  посилити політичний, економічний та санкційний тиск на державу-агресора з метою припинення Росією порушень прав людини у тимчасово окупованому Криму.

 

Нагадаємо, 11 березня в Бахчисараї відбулися обшуки у щонайменше сімох кримських татар. Прокуратура АР Крим розпочала кримінальне провадження за ч. 2 ст. 162 ККУ.

 

схожі новини