Новини 2020-02-28 09:29

Сенатори закликають Трампа ввести нові санкції проти РФ

Зокрема, сенатори засудили російську практику взяття під варту за політичними мотивами і зажадали звільнення всіх політв'язнів в РФ

Американські сенатори Марко Рубіо і Бен Кардін представили резолюцію з нагоди п'ятирічної річниці з дня вбивства російського опозиціонера Бориса Нємцова, в якій закликають посилити санкції проти Росії. Про це повідомляє Deutsche Welle.

 

Варто зазначити, що сенатори засудили російську практику взяття під варту за політичними мотивами і зажадали звільнення всіх політв'язнів в РФ. У документі міститься заклик до адміністрації Дональда Трампа "використовувати інструменти, надані Конгресом, для введення санкцій проти російських чиновників, відповідальних за порушення прав людини".

 

Крім того, у  тексті документа, є нагадування про те, що РФ, "будучи членом ООН, Організації з безпеки і співробітництва в Європі (ОБСЄ) та Ради Європи, зв'язана міжнародними зобов'язаннями щодо прав людини і верховенства закону".

 

Нагадаємо,  в ніч на 28 лютого в 2015 році, в самому центрі Москви, на Великому Москворецькому мосту біля стін Кремля було вбито російського опозиціонера Боріса Нємцова. Невідомий чотири рази вистрілив в політика. Від поранень Нємцов помер на місці.

 

Крім того, поліція знайшла пістолет, із якого, імовірно, убили Нємцова.

 

Згодом двох фігурантів справи про вбивство – Руслана Ґєрємєєва та Руслана Мухудінова – оголосили в оперативний розшук. 

 

9 листопада Слідчий комітет РФ оголосив звинувачення в організації вбивства Руслану Мухудінову, він був оголошений у федеральний розшук