Новини 2020-02-26 14:40

Уряд призначив головного санітарно-епідеміологічного лікаря

Мова йде про Віктора Ляшка.

Заступник міністра охорони здоров'я Віктор Ляшко призначений головним санітарно-епідеміологічним лікарем. Про це сказав прем’єр-міністр Олексій Гончарук на брифінгу після засідання уряду в середу, 26 лютого.

 

«Ми для того, щоб підсилити систему, яка має запобігати проникненню на територію України захворювання, призначили пана Віктора Ляшка головним санітарно-епідеміологічним лікарем країни», - сказав Гончарук.

 

Як розповів сам Ляшко на брифінгу, «подання щодо особи головного державного санітарного лікаря дозволить встановлювати карантин у разі завезення особливо небезпечних інфекцій та запроваджувати обмежувальні протиепідемічні заходи». Мова йде про заборону проведення масових заходів, закриття дитячих, навчальних, шкільних, громадських місць.

 

Зауважимо: 23 лютого стало відомо, що Рада національної безпеки і оборони звернулася до уряду з пропозицією відновити діяльність санітарно-епідеміологічної служби в Україні.

 

Нагадаємо, Україна знаходиться на 94 місці зі 195 у рейтингу готовності країн до епідемій. Готовність України боротися з епідеміями оцінили у 38 балів зі 100. Приблизно стільки ж набрали Зімбабве, Сенегал, Нігерія.