Новини 2020-02-26 09:30

МН17. Особи тринадцяти свідків у справі залишаться анонімними – ЗМІ

Здоров'я та безпека свідків можуть бути під загрозою.

Особи тринадцяти свідків у справі малайзійського Boeing рейсу МН17 залишаться анонімними через високий ризик. Про це повідомляє Nos.nl, посилаючись на документи у своєму розпорядженні у вівторок, 25 лютого.

 

«За словами слідчого судді, свідки мають право на захист, оскільки їхні здоров'я та безпека можуть бути під загрозою. За даними прокуратури, свідки зазнають значних ризиків», - ідеться в повідомленні.

 

Нагадаємо, 17 липня 2014 року пасажирський Boeing-777 «Малайзійських авіаліній», що виконував рейс МН17 із Амстердама до Куала-Лумпур, був збитий збройними силами РФ над окупованим Донбасом. На борту лайнера перебувало 283 пасажири і 15 членів екіпажу, всі загинули.

 

Міжнародна слідча група повідомила, що літак був збитий зенітно-ракетним комплексом «Бук», який належить 53-ій зенітно-ракетній бригаді протиповітряної оборони російських збройних сил, дислокованій у Курську. Росія категорично заперечує причетність до збиття MH17.

 

Підозрюваними в причетності до збиття літака є Сергій Дубинський, Ігор Гіркін, Олег Пулатов та Леонід Харченко. Гіркін, Дубинський та Пулатов – росіяни, Харченко – громадянин України.

 

Нідерландські прокурори також вважають підозрюваним Володимира Цемаха, виданого Москві в рамках обміну 35 на 35 полоненими між Україною та Росією 2019 року. Водночас він не був звинувачений в жодних злочинах.

 

Суд над підозрюваними у збитті «Боїнга» розпочнеться 9 березня 2020 року в гаазькому «Схіпхолі» (це будівля суворого режиму з посиленими заходами безпеки) навіть за їхньої відсутності.

 

24 лютого 2020 року стало відомо, що Міжнародна слідча група знайшла свідка запуску ракети по Boeing.