Новини 2020-02-18 13:10

МОЗ озвучило свіжі дані щодо коронавірусу

Загинули 1 873 людини, водночас видужали – 12 842.

Станом на вівторок, 18 лютого, у світі зареєстровано 1 873 смерті від коронавірусу Covid-19. Одужали 12 842 особи. Про це повідомляється на сайті Міністерства охорони здоров’я України.

 

У світі зафіксовано 73 335 лабораторно підтверджених випадків захворювання, з них 81,7% випадків - у китайській провінції Хубей (епіцентрі спалаху).

 

В Україні жодного випадку не зареєстровано. Водночас, в усіх областях створили тимчасові протиепідемічні комісії та підготували регіональні плани протиепідемічних заходів.

 

Нагадаємо, коронавірус Covid-19 спалахнув на ринку морепродуктів в китайському Ухані (адміністративний центр провінції Хубей), який було закрито з 1 січня. 

 

Вірус вражає дихальні шляхи. Ознаками інфекції є респіраторні симптоми, лихоманка, кашель, задишка і важке дихання. Збудник передається від людини до людини. Вірус не до кінця вивчений, але на сьогодні відомо, що люди похилого віку, а також з хронічними захворюваннями більш схильні до ризику розвитку важких захворювань. Ліків, рекомендованих для профілактики або лікування нового коронавірусу, немає. У ВООЗ прогнозують, що перша вакцина проти коронавірусу може бути готова через 18 місяців.

   

23 січня було зареєстровано першу смерть від коронавірусу поза епіцентром спалаху – у провінції Хебей. Першу смерть поза межами Китаю було зафіксовано 1 лютого – на Філіппінах.

   

Через епідемію влада Пекіна скасувала всі святкові заходи з нагоди Нового року за місячним календарем. Щонайменше вісім китайських міст – Ухань, Ечжоу, Хуанганг, Чібі, Цяньцзян, Чжицзян, Цзинмень і Сяньтао – ізолювали.

  

31 січня ВООЗ оголосила надзвичайну ситуацію у світі. 3 лютого Кабмін затвердив план для запобігання коронавірусу. 

 

11 лютого ВООЗ дала китайському коронавірусу офіційну назву - COVID-19.