Новини 2020-02-12 13:07

Справа Шеремета. Поліція оприлюднила результати експертизи щодо Дугарь

У висновку зазначається, що жінка-розвідниця, зображена на відео з камер спостереження, та Яна – начебто одна й та сама особа.

Поліція опублікувала результати експертизи щодо підозрюваної у справі вбивства журналіста Павла Шеремета – медсестри Яни Дугарь. Про це повідомляється на сайті Нацполіції в середу, 12 лютого.

 

Йдеться про комплексну судову психологічну та портретну експертизу Київського науково-дослідного інституту судових експертиз Мін’юсту від 21 листопада 2019 року.

 

«У висновку офіційно проведеного дослідження зазначено: жінка-розвідниця, зображена на відео з камер спостереження, та Яна Дугарь - це одна і та ж особа», - йдеться в повідомленні.

 

Як зазначається, під час експертизи використовувався метод візуального зіставлення ознак зовнішності, в ході якого встановлено збіг наступних загальних та окремих ознак: форма та ступінь нахилу лоба, форма перенісся, форма верхньої губи, форма контуру вільного краю правої (видимої) частини червоної кайми верхньої губи, форма підборіддя, довжина носа.

 

У поліції також відкинули результати дослідження із використанням поліграфа, яке 7 лютого оприлюднив захист Дугарь (висновок дослідження свідчить, що Дугарь не обговорювала з Андрієм Антоненком вбивство Шеремета – Ред.).

 

«Невідоме дослідження із використанням невідомого поліграфа, невідомо ким призначене і невідомо ким проведене не дає відповідей на питання, які цікавлять офіційне слідство», - заявили в Нацполіції.

 

 

У поліції також звинуватили захист Дугарь та її саму в маніпуляціях.

 

Як зазначається, 13 грудня її адвокати розповіли, що відео з камер спостереження для комплексної комісійної експертизи з ідентифікації особи за ознаками зовнішності датоване 11 липня 2019 року. У цей час Дугарь перебувала за кордоном.

 

 

Водночас у Нацполіції стверджують, що дата зйомки на камері була налаштована в режимі «місяць-день-рік», тож відео насправді датоване 7 листопада, коли Дугарь перебувала в Покровську.

 

 

У поліції також заперечили факт, що Дугарь не могла здійснювати розвідку в Києві 15 та 18 липня 2016 року, бо в цей час у відпустці вона не була і ніяк не могла покинути місце проходження служби.

 

«За період чотирьох місяців документування у 2019 році встановлено 22 доби самовільного залишення місця проходження служби. При цьому за цей час Яна Дугарь виїжджала до Києва, Львова, Кіровоградської та Миколаївської областей», - йдеться в повідомленні.

 

 

Також слідчі встановили, що впродовж 2019 року Дугарь офіційно тричі перебувала у відпустці: з 01.07 по 13.07, з 31.08 по 29.09 та з 09.12 по 13.12.

 

 

У той же час задокументовано, що Яна Дугарь 28 листопада 2019 року була у Львові.

 

 

Також у Нацполіції стверджують, що Дугарь начебто збрехала, що вперше відвідала Київ у березні 2017 року, тому що на її сторінці в соцмережі є фото на столичному Майдані Незалежності за 29 серпня 2012 року.

 

 

Читайте також: Звинувачення Яни Дугарь: білими нитками

 

 

 

Зауважимо: 26-річна Яна Дугарь – військова медсестра, кілька років працювала на Донбасі – в Авдіївці та у Покровську. Вона має військове звання – молодший сержант – та є медсестрою одного з парашутно-десантних батальйонів 25 окремої повітрянодесантної бригади ДШВ ЗС України.

 

Нагадаємо, справа стосується вбивства журналіста Павла Шеремета 20 липня 2016 року у Києві в результаті вибуху автомобіля. Авто належало керівниці «Української правди» Олені Притулі, але її в машині не було. Прокуратура кваліфікувала загибель журналіста за ч.2 п 5 ст 115 ККУ (умисне вбивство, вчинене способом, небезпечним для життя багатьох осіб). У СБУ озвучили основні версії вбивства Шеремета: професійна діяльність; ворожість у відносинах або особисті мотиви; російський слід (дестабілізація ситуації); замах на Олену Притулу.

 

12 грудня 2019 року Нацполіція затримала підозрюваних у цій справі. Мова йде, зокрема, про Андрія «Ріффмастера» Антоненка. Він – лідер гурту Riffmaster, військовий сержант Сил Спеціальних операцій ЗС України, автор хіта Сил спецоперацій «Тихо прийшов, тихо пішов». Також у справі як підозрювані, окрім Дугарь, фігурують волонтерка та лікарка Юлія Кузьменко, добровольці Владислав та Інна Грищенки.

 

За версією правоохоронців, чоловік, що бере участь в закладанні вибухового пристрою під авто Шеремета  – це Антоненко. Жінка, яка закладала вибухівку – це Кузьменко. Дугарь потрапила на камери і її ідентифікували як людину, яка знімала авто до закладання вибухівки. Дугарь фотографувала місце розташування камер на мобільний телефон поруч із місцем злочину незадовго до вбивства Шеремета. За версією правоохоронців, основний мотив вбивства – дестабілізація ситуації в державі шляхом вбивства відомої особи.

  

12 грудня ветеранка Яна Зінкевич оприлюднила довідку про те, що Дугарь була в зоні АТО на момент злочину – з 3 червня по 26 вересня 2016 року.

 

Дугарь був призначений домашній арешт до 8 лютого, водночас згодом був змінений на нічний домашній арешт із 20:00 по 7:00. 5 лютого суд продовжив запобіжний захід до 4 квітня 2020 року. 

схожі новини