Новини 2020-02-07 10:11

США ліквідували лідера «Аль-Каїди» на Аравійському півострові

Мова йде про Касима аль-Рімі.

У Ємені США ліквідували засновника та лідера терористичного угрупування «Аль-Каїда» на Аравійському півострові Касима аль-Рімі та його заступника Аймана аль-Завахірі. Про це повідомляється на сайті Білого дому в четвер, 6 лютого.

 

«За вказівкою президента Дональда Трампа Сполучені Штати провели в Ємені антитерористичну операцію, яка успішно усунула Касима аль-Рімі, засновника та лідера «Аль-Каїди» на Аравійському півострові (AQAP) та заступника – Аймана аль-Завахірі», - йдеться в повідомленні.

 

Як повідомляється, Касим аль-Рімі приєднався до «Аль-Каїди» у 90-х, працюючи в Афганістані на Усаму бен Ладена.

 

Як зазначається, за нього AQAP коїла насильство щодо цивільних у Ємені, а також прагнула завдати удару по США та американському військовому контингенту.

 

Нагадаємо, 27 жовтня 2019 року біля сирійського прикордонного міста Джараблус був убитий Абу Хассан аль-Мухаджир – речник «Ісламської держави» і права рука її лідера Абу Бакра аль-Багдаді. Напад стався під час спільного рейду курдських і американських сил на півночі Сирії. Це стало «продовженням попередньої операції», в ході якої був убитий сам Абу Бакр аль-Багдаді.