Новини 2020-02-06 11:10

Земельна реформа виключає придбання землі іноземцями в будь-якій можливій формі - Арахамія

Голова фракції заявив, що в Раді є 226 голосів за законопроект про ринок землі

В законопроекті "Про обіг землі" заборонена можливість придбання землі іноземцями в будь-якій формі. Про це заявив голова фракції "Слуга народу" Давид Арахамія.

 

Арахамія зазначив, що цей законопроект пройшов сотні обговорень з асоціаціями, з експертами.

 

"100% впевнений, що враховуючи ту суспільну увагу, яку мав цей законопроект. Сотні обговорень з асоціаціями, з експертами, з усіма - там немає чого боятися. Ми суттєво знизили концентрацію. Ми фактично заборонили володіння іноземцями в будь-якій формі: через корпоративні права, через банки", - заявив Арахамія.

 

Також Арахамія заявив, що в Раді є 226 голосів за законопроект про ринок землі

 

Зазначимо, сьогодні Верховна рада розгляне у другому читанні законопроект про ринок землі та повторно розгляне законопроект президента про пенсії. Арахамія запевнив у достатній кількості голосів для відкриття ринку землі.

 

Нагадаємо, 13 листопада 2019 року Верховна Рада ухвалила у першому читанні та за основу законопроект №2178-10  «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обігу земель сільськогосподарського призначення». 

 

14 листопада Світовий банк привітав ухвалення в першому читанні законопроекту «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обігу земель сільськогосподарського призначення».

 

13 січня в аграрному комітеті ВР презентували кінцеву версію законопроекту про ринок землі. Відтак, учасниками ринку можуть бути тільки фізичні особи - громадяни України, юридичні особи, які засновані напряму громадянами України, держава та місцева громада. Допуск іноземців можливий лише після ухвалення такого рішення на референдумі. Водночас, навіть за умови референдуму забороняється купувати землю юрособам, учасниками яких є громадяни держави-агресора. Обмеження для купівлі землі в одні руки встановлено на рівні 10 тисяч гектарів.

 

 

схожі новини