Новини 2020-02-04 16:19

Freedom House звинуватила Росію в репресіях проти журналістів у Криму

Правозахисники наголошують, що РФ зберігає тотальний контроль над медіа на окупованому півострові.

Міжнародна правозахисна організація Freedom House виступила проти російських репресій журналістів у Криму. Вони повідомили про це, розмістивши заяву 4 лютого у Facebook.


Організація відреагувала цією заявою на звільнення кримськотатарського журналіста Миколи Семени 28 січня після чотирьох років умовного терміну і заборони залишати Крим.

 

"Це є маленькою перемогою в захисті свободи медіа в Криму, тому що кримінальні звинувачення, висунуті проти Семени чотири роки тому, були повністю вмотивовані його критичним висвітленням незаконної анексії півострова Російською Федерацією", - пишуть у заяві.

 

У заяві зазначили, що  попри звільнення Миколи Семени, Росія зберігає тотальний контроль над медіа в Криму.

 

Правозахисники наголосили, що медіа в Криму залишаються жорстко обмеженими, а професійні та громадянські журналісти зіштовхуються з репресіями через свою роботу. Кримськотатарські журналісти, зокрема, піддаються особливо суворим покаранням. Їхні вироки, як і у Семени, мають бути переглянуті.

 


"Важливо, щоб Сполучені Штати, Європейський союз і міжнародна спільнота наполягали на справедливому і ретельному розслідуванні таких випадків", - зазначили у пості.

 

Freedom House нагадали, що щонайменше 10 професійних і громадянських  журналістів та стрімерів із Криму залишаються за ґратами. Більшість з них — кримські татари, пов'язані з правозахисним рухом "Крымская солидарность".

 

Нагадаємо, що 4 лютого очільник чеського  МЗС заявив, що Чехія ніколи не визнає анексії Криму. Прага переконана, що санкції щодо Росії можуть бути скасовані лише за умови, якщо вона змінить свою поведінку.