Новини 2020-01-27 17:56

Китай став другим виробником зброї у світі після США – SIPRI

Раніше через нестачу інформації було складно оцінити кількість продажів зброї китайськими компаніями.

Китай обійшов Росію і став другим за величиною виробником зброї у світі після США. Про це у понеділок, 27 січня, повідомляється на сайті Стокгольмського міжнародного інституту досліджень проблем миру (SIPRI).

 

"Нове дослідження Стокгольмського міжнародного інституту досліджень проблем миру (SIPRI) свідчить про те, що Китай є другим за величиною виробником зброї у світі після США, випередивши Росію", - йдеться у публікації.

 

Як зазначається, раніше через нестачу інформації було складно оцінити кількість продажів зброї китайськими компаніями. Тому вони не включалися у щорічний рейтинг 100 найбільших у світі компаній, що виробляють зброю і військові послуги.

 

SIPRI дослідив інформацію про виторг від продажів зброї великими китайськими збройними компаніями в період 2015-2017 років. У дослідженні розглядаються чотири компанії, достовірна фінансова інформація про які стала доступною.

 

Вони охоплюють три сектори виробництва звичайних озброєнь – авіакосмічна промисловість, електроніка та наземні системи.

 

У 2017 році з 20 найбільших компаній-виробників зброї, що входять в ТОП-100 SIPRI, 11 базувалися в США, 6 – в Західній Європі і 3 – в Росії.

 

Якби чотири китайські компанії, які зазначаються у цьому дослідженні, були включені до топ-100, всі вони потрапляли б у ТОП-20, при загальному обсязі продажів зброї на 54,1 млрд доларів. А три з них потрапили б в першу десятку.


Найбільша з них – Авіаційна промислова корпорація Китаю (AVIC), обсяг продажів зброї якої становить 20,1 млрд доларів. Вона б стала шостою за величиною в світі.

 

Корпорація China North Industries Group Corporation (NORINCO) займає восьме місце в топ-100 з об'ємом продажів 17,2 млрд дол. США, і, таким чином, є найбільшим в світі виробником наземних систем.

 

На відміну від більшості інших великих світових виробників зброї, китайські компанії працюють здебільшого в одному секторі, наприклад, AVIC виробляє переважно літаки і авіоніку. Більшість великих некитайських компаній виробляють більш широкий спектр військової продукції в різних секторах, включаючи аерокосмічні, наземні системи і суднобудування в рамках однієї компанії.


Як зазначається у дослідженні, нові дані, швидше за все, ще не повні.

 

"Відсутність прозорості в показниках продажів китайських компаній з виробництва озброєнь продовжує перешкоджати повному розумінню обсягів військової промисловості Китаю", - йдеться у публікації.

 

Як повідомлялося,  державний концерн "Укроборонпром" у рейтингу Стокгольмського інституту проблем миру (SIPRI) провідних продавців зброї зайняв 71-ше місце у 2018 році, піднявшись таким чином за рік на 10 сходинок.

схожі новини