Новини 2020-01-22 12:51

"Російські сантехніки", Тунберг та вихваляння Трампа. Чим запам'ятався перший день Давоського форуму

У Швейцарії пройшов перший день Всесвітнього економічного форуму.

У Швейцарії 21 січня стартував Давоський економічний форум, який триватиме до 24 січня. Головна тема цьогорічної конференції - "Зацікавлені сторони за згуртований та стійкий світ". 

 

 

Тиждень.ua зібрав головні новини з першого дня форуму. 

 

"Передвиборча" промова Трампа 

 

Одним із головних спікерів Давоського форуму був президент США Дональд Трамп. Його промову деякі ЗМІ назвали "передвиборчою", оскільки багато думок, висловлених під час виступу, перегукуються з передвиборчою програмою глави держави. Як пише Business Insider, не всі тези Трампа відповідають реальності. 

 

Американський глава сконцентрувався у промові на економічному розвитку США за свого президентства. Він заявив, що американська економіка була в "похмурому стані", коли він успадкував її в 2017 році. Трамп також запевнив, що "врятував" американські коледжі та університети, а рівень економіки зараз нібито найвищий в історії США.

 

Також Трамп заявив, що укладені ним торговельні угоди - USMCA (угода про вільну торгівлю з Канадою та Мексикою, з 2018 року не ратифікована) та перший етап угоди з Китаєм про припинення торговельної війни - були "найбільшими" угодами, що колись були підписані. 

 

Як повідомляє CNN, під час виступу американський лідер також назвав кліматичних активістів "пророками кінця світу" та закликав зберігати оптимізм щодо екологічної ситуації. 

 

Кліматичні прогнози від Грети Тунберг 

 

Під час панелі для молодих екологів у Давосі виступила шведська екоактивістка Грета Тунберг. Як зазначає The Guardian, вона вчергове закликала політичних лідерів робити "конкретні кроки" для покращення кліматичної ситуації, оскільки в них "залишилося мало часу". 

 

"Клімат та навколишнє середовище - гаряча тема зараз завдяки молоді. Однак, якщо ви подивитеся на це під іншим кутом, то побачите, що майже нічого не було зроблено", - сказала вона.

 

Активістка розкритикувала прогнози Міжурядової групи експертів з питань змін клімату, заявивши, що насправді ситуація нібито є нагальнішою. За її словами, "багаті країни" повинні скоротити кількість забруднення, а потім "допомогти бідним країнам".

 

"Російські сантехніки" з диппаспортами

 

Як пише швейцарська газета Tribune de Genève, у серпні 2019 року в Давосі затримали двох громадян РФ з дипломатичними паспортами, які не були офіційно зареєстровані в Швейцарії як дипломати. Під час перевірки принаймні один із них представився "сантехніком".

 

Хоча не доведено, що "сантехніки" збиралися виконувати завдання російських спецслужб під час Давоського форуму, правоохоронці припускають таку можливість. 

 

Нагадаємо, українська делегація розпочала участь у форумі 22 січня. У програмі передбачений виступ президента Володимира Зеленського. 

схожі новини