Новини 2020-01-20 17:46

Очільниця ДБР підписала накази на призначення своїх заступників

За інформацією ЗМІ, одним із заступників голови ДБР могли обрати адвоката Януковича Олександра Бабікова.

Т.в.о. директора Державного бюро розслідувань Ірина Венедіктова повідомила про підписання наказів на призначення своїх заступників. Про це вона сказала у понеділок, 20 січня, у відеозверненні щодо кадрових рішень.

 

"Повідомляю: комісія з відбору заступників закінчила свою роботу. Кандидати пройшли спецперевірку. Накази на призначення заступників підписано", - заявила Венедіктова, не уточнивши, про кого йдеться.

 

 

 

Зауважимо, раніше ЗМІ повідомляли, що заступником голови ДБР може стати Олександр Бабіков - працівник юридичної фірми Aver Lex , яка захищала екс-президента Віктора Януковича.

 

У заяві ГО "Родина героїв Небесної Сотні" йдеться, що, за словами Венедіктової, конкурсна комісія не виявила у Бабікова конфлікту інтересів.

 

"Конкурсна комісія, якій окремо ставили питання, наявність у Бабікова конфлікту інтересів в зв'язку із його діяльністю як адвоката не виявила. Мовляв, Бабіков не є особистим адвокатом Януковича, а лише знайомився із матеріалами цієї справи. Не виявив жодних перешкод для цієї посади Бабіковим і поліграф", – сказано в повідомленні.

 

Водночас адвокатка Євгенія Закревська поширила документи, які підверджують, що Бабіков дійсно був адвокатом президента-утікача.

 

 

 

Своєю чергою, у відеозверненні очільниця ДБР назвала відповідну інформацію "маніпуляцією".

 

"Щодо маніпуляції "заступник голови ДБР, адвокат Януковича, буде розслідувати справи Майдану". Я неодноразово наголошувала і повторюю ще раз, щоб спільнота була впевнена в неупередженності. Підрозділ по справах Майдану підпорядкований виключно директору ДБР, обов'язки якого на сьогоднішній день виконую я. Вжито всіх передбачених законом заходів, спрямованих на недопущення конфлікту інтересів", - сказала Венедіктова.

 

Крім того, вона підкреслила, що "вбачає прямий зв'язок між активізацією розслідування резонансних справ проти зловживань високопосадовців та інформаційною атакою, яка за останні декілька днів активно спрямована на дискредитацію кадрових призначень керівництва ДБР, що пройшли конкурс за участі міжнародних спостерігачів і відповідно до законодавства України".

 

Нагадаємо, у ДБР створили підрозділ з розслідування злочинів, скоєних під час Революції Гідності. Генпрокуратура передала до ДБР понад 20 проваджень. Вони стосуються убивств силовиків, злочинної організації Віктора Януковича й так званих суддів Майдану. 

  

Відділ ДБР у справах Майдану тимчасово очолив Павло Нікульніков. Загалом у відділі працюють 13 слідчих.

 

24 грудня 2019 року президент Володимир Зеленський підписав зміни до закону про ДБР, яким передбачається переведення до ДБР слідчих і прокурорів, які розслідували в ГПУ справи Майдану.

 

2 січня керівником відділу з розслідування справ Майдану у ДБР було призначено Олександра Буряка.